1°C
4°C

Etelka, Aletta névnapja

RETRO RÁDIÓ

Dráma a Hableányon, menekülni akart a kapitány

Dráma a Hableányon, menekülni akart a kapitány
sk
Szerző
sk
Létrehozva2019. 06. 27. 08:45

Újabb bizonyítékok kerültek elõ a rendõrségi szemle során. Felmerülhet a cserbenhagyás és a segítségnyújtás elmulasztása is.

Javában zajlik a rendőrségi szemle a május 29-i, dunai hajókatasztrófa ügyében.
A Magyar Nemzet a bizonyítékok alapján új részletekről ír. Az elsüllyedt Hableány kapitánya tudhatta, hogy a nagy a baj, és menekülni próbált.

A hatósági szemlebizottság a Csepeli Szabadkikötőben a sétahajó roncsát vizsgálva megállapította egyebek mellett, hogy "a kormánylapát 11 fokkal tér ki az egyenestől. Ez azt jelenti, hogy a kapitány az utolsó pillanatban még menekülni próbált, de már elkésett a manőverrel."

A szakemberek tovább vizsgálják a másik hajó, a Viking Sigyn felelősségét.

"Vizsgálják a cserbenhagyásnak, illetve az elsősegélynyújtás elmulasztásának a lehetőségét is. A Viking Sigyn kapitányát nemcsak gondatlanság miatt terheli a felelősség, hanem azért is, mert nem kellő mértékben nyújtott segítséget vagy azt teljesen elmulasztotta"
-  fejtette ki a lapnak a Hableányt üzemeltető Panoráma Deck Kft. oldalán sértetti képviselőként fellépő ügyvédek egyike, Sógor Zsolt.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.