kulcsár edina
Pánikot keltett az a hír, hogy 780 kilónyi étrend-kiegészítõt vont ki a forgalomból a hatóság. Megkerestük a forgalmazót, kiderült: nem a termékek minõségével, hanem a címkézésével volt baj. Az érintett cég, a Viapharma már megsemmisítette a visszahívott termékeket, és visszakapta az engedélyét.
Nem nyomon követhető, illetve lejárt minőségmegőrzési idejű étrend-kiegészítőket és étrend-kiegészítő alapanyagokat vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), melyek össztömege meghaladta a 780 kg-ot. A hatóság a vállalkozás által csomagolt, kapszulázott termékeket a forgalomból visszahívta, és az étrend-kiegészítő csomagolási tevékenységet azonnali hatállyal felfüggesztette.
A %Ripost% megkereste az érintett céget.
Tényleg elkövettünk egy mulasztást, A termékek eredete nem volt nyomon követhető
– mondta a %Ripost%-nak Kovács László, a Viapharma ügyvezetője.
„A szükséges matricákat még nem ragasztottuk rá az átcsomagolt termékekre. A vám kifizetéséről és a termékről is megvoltak a szükséges papírok, de a nyomon követhetőséghez az nem volt elegendő" – tette hozzá.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) augusztus végén tartott ellenőrzést a budapesti családi vállalkozásnál. A hatóság tegnap reggel közölte: 37 tételt, összesen 781 kilónyi árut vont vissza a forgalomból. A visszavont áruk többsége kovaföld volt, de volt köztük kurkuma, C-vitamin és „Mennydörgés Isten Indája” kapszula is.
Megtudtuk: az étrend-kiegészítőket csomagoló és kapszulázó cég évek óta foglalkozik ilyen termékek forgalmazásával, hosszú ideje ugyanonnan rendelnek. A kínai beszállító is régóta partnerük, be is vizsgálták a tőlük vásárolt termékeket.
„ Azért vesszük a kínaiaktól, mert ugyanazt a hatóanyagot árulja a holland beszállító is, ő is a kínaitól veszi"
–magyarázta Kovács László.
„Nagy veszteség ez nekem, milliós tétel volt a megsemmisített áru, ráadásul a megsemmisítési díjat is ki kellett fizetnem" – tette hozzá a vállalkozó.