tóth gabi
Hódít az elektronikus ügyintézés, netes számítógéprõl, tabletrõl és okostelefonról egyaránt bankolhatunk, ám a többség még mindig sorban áll a postán, hogy kiegyenlítse a tartozását - derül ki egy friss magyarországi felmérésbõl. A Ripost az okoknak járt utána.
Hiába gyűjtjük össze a sárga csekkeket, hogy egyszerre fizessük be azokat a postán, mire hazaérünk, jó eséllyel egy újabb készpénzátutalási megbízás vár bennünket a postaládában. Ennek ellenére a magyarok 67 százaléka még mindig a retro utat választja, ha számlakiegyenlítésről van szó – derül ki a Díjnet friss, ezer fő bevonásával készült felméréséből. Ez azt jelenti, hogy 2017-ben 200 milliónál is több sárga csekket fizettek be, s háromból ketten sárga csekkel álltak sorba. Bár ez a szám még mindig meglepően magas, mégis kevesebb, mint öt éve, amikor 80 százalék ragaszkodott a készpénzátutalási megbízáshoz.
Nem mindenki enged a jól bevált rutinjából, ráadásul az internetes bűnözésről szóló hírek is többeket óvatosságra intenek. A bizalmatlanságot erősítik az olvasóink által említett technikai problémák. Volt, aki, bár mindig precízen intézte a befizetéseit, SMS-t kapott a mobilszolgáltatójától, hogy lejárt a számlája, azonnal fizessen, különben kikacsolják a szolgáltatását. A nagy ijedtség után csak pár órával később érkezett a megnyugtató üzenet: újabb SMS-ben jelezte a cég, hogy technikai hiba történt, elnézést kérnek a figyelmeztetésért, azt tekintse semmisnek az ügyfél.
Egy másik olvasónk arra panaszkodott, hogy a telekommunikációs szolgáltatója nem is ajánlotta fel a sárga csekkes befizetés lehetőségét, ugyanakkor a mobilos számlarendezés napokon át elérhetetlen volt…
Kitart a szolgáltató a sárga csekk mellett
Hiába szeretnék az ügyfelek elektronikus vagy online módon rendezni a számláikat, akadnak cégek, amelyeknél erre nincs lehetőség. A Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és vagyonkezelő Zrt. például a következőket írja a honlapján: „Tekintettel arra, hogy 2016. április 1-től az országos egységes számlázási rendszer kiépítése folyamatos és területenként eltérő ütemezésben valósul meg, egyelőre az elektronikus/online fizetési mód (pl.: e-számla, Díjnet rendszer) nem áll az ügyfelek rendelkezésére.”
Arról, hogy melyek a sárga csekk előnyei és hátrányai, illetve, hogy miért tartanak ki az emberek még a csekkes befizetés mellett, a Ripost csütörtöki számában olvashatsz! Keresd az újságárusoknál!