RETRO RÁDIÓ

Szanyi: "Szűz Mária és Jézus Krisztus bocsánatát kérje a Jobbik"

Szanyi: "Szűz Mária és Jézus Krisztus bocsánatát kérje a Jobbik"
F.G.
Szerző
F.G.
Létrehozva2019. 02. 17. 10:25

A MSZP politikusa korábban nácinak, fasisztának nevezte a Jobbikot, de már azt állítja, nem ördögtõl való dolog tûzszünetet kötni velük. A címben idézett mondat 2012-ben hangzott el, azt nem tudni, hogy kérte-e a Jobbik az égiek bocsánatát, de Szanyi Tibor bocsánatát a jelek szerint már elnyerték.

„Szeretettel veszik a szocialisták, hogy a Jobbik elindult a néppártosodás útján”erről beszélt Szanyi Tibor a közmédiában.

Az MSZP-s EP-képviselő többször hangsúlyozta, hogy együttműködésre törekednek a párttal, amit korábban ő maga is számtalanszor szélsőségesnek, sőt nácinak, fasisztának nevezett. Szanyi Tibor korábbi mondataira reagálva most azt mondta:

„Nem ördögtől való dolog tűzszünetet kötni a Jobbikkal” 

 

A szocialisták EP-képviselője arról beszélt, hogy technikai megállapodásra törekednek a párttal és szeretettel veszik az úgynevezett néppártosodásukat.

Szanyi Tibor 2012-ben még arra szólította fel a Jobbikot, hogy kérje „Szűz Mária és Jézus Krisztus bocsánatát, mert egyébként karanténba kell zárni a pártot.”

Egy 2013-as parlamenti felszólalásában pedig nácinak nevezte a Jobbikot.

2014-ben Szanyi Tibor a közösségi oldalán egyenesen úgy fogalmazott: „Itt az idő! A nyílt beszéd ideje. Kimondom: a Jobbik egy aljas fasiszta, náci nyilas képződmény, amelynek a szemétdombon a helye!”

És még tavaly a Kossuth Rádióban is arról beszélt, hogy „a szocialistáknak az ég világon semmi dolga nincs a Jobbikkal.”

A szocialista politikus most úgy fogalmazott, nagyon is igaznak tartja, amiket mondott a Jobbikról, ugyanakkor szerinte ma már némileg más a helyzet.

Épp a szocialisták elnöke, Tóth Bertalan volt az, aki decemberben először fogalmazta meg, hogy a baloldalnak össze kell fognia mindenkivel, ha fel akarják venni a versenyt a kormánypártokkal.

A párt választmányi elnöke, Kunhalmi Ágnes pedig egy sajtótájékoztatón maga mondta el, hogy bár fél éve még elzárkózott a Jobbiktól a radikális nézetei miatt, mára érdemesnek tartja őket az összefogásra.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.