tóth gabi
A panírbundás húsoktól, zöldségektõl óva intenek a fogyókúrában, mivel a liszt és a morzsa rengeteg szénhidrátot tartalmaz. De nem kell lemondanod errõl a finomságról, csak okosan kell panírozni! Mutatjuk a legjobb trükköket!
A rántott húsról és zöldségről hagyományosan azt tartják, hogy az egyik leghizlalóbb étel. Ennek két oka is van: az egyik a panír kalória- és szénhidráttartalma, a másik pedig az, hogy sülés közben ez a bunda megszívja magát a sütésre használt olajjal, amitől többszörösére nő a kalóriamennyiség. De vajon hogyan iktathatod be néha mégis a diétádba ezeket a finomságokat?
Az egészséges panír titka, hogy a hagyományos fehér lisztet és zsemlemorzsát olyasmire cseréled, ami nem ennyire egészségtelen. Liszt helyett használhatsz például valamilyen teljes kiőrlésű lisztféleséget, szénhidrátmentes lisztet, paleo liszteket, például mandula-, kókusz- vagy csicseriborsó-lisztet (ez utóbbi különösen jó ötlet, az ázsiai panírozott ételek ettől lesznek finomak, és ropogósak).
A morzsát cseréld durvára darált, vagy épp egész magokra, például őrölt dióra, kókuszreszelékre, egész szezámmagra, zabkorpára.
A túrós bunda is jó ötlet. Ehhez 20 dkg túrót keverj el 3 tojás sárgájával, 2 dl tejjel, majd add hozzá a keverékhez a tojások keményre felvert fehérjét. A húst vagy zöldséget először zablisztben vagy zabkorpában, majd a túrós masszában forgasd meg, és süsd ki.
A másik trükk a sütésé. Olyan hús- és zöldségszeleteket válassz, amelyek magas hőmérsékleten, gyorsan kisülnek. Vagyis az egész csirkecomb helyett használj inkább vékonyra klopfolt csirkemell-szeleteket, vagy vékonyra vágott zöldséget. A sütéshez a hagyományos napraforgóolajon kívül kókuszzsírt is használhatsz. A lényeg, hogy a zsiradék jó forró legyen, és ne legyen benne sokáig az étel, így a panír nem szívja magába a zsírt. Egyébként pedig lehet, hogy nem is olyan egészségtelen zsiradékban sütni a zöldséget: itt megnézheted, miért!