"Magyar Péter nem az akinek látszik"- a volt barátnő szavai beigazolódtak

POLITIK
ÉLETMÓDI

Szerző WB

Létrehozva: 2024.02.11.

Így adhatod el bosszankodás nélkül a használt ruháidat

Dübörög a használtruha-piac, ám legyünk óvatosak, ha szeretnénk eladni a megunt ruháinkat! Míg korábban az internetes csalók elsősorban eladóként jelentkeztek, manapság a legtöbbjük vevőként adja ki magát. Mutatjuk, mire figyeljünk, hogy elkerüljük az átverést.

1. Tilos a telepítés

Gyakran előfordul, hogy a vásárló azzal keresi meg az eladót, kifizette a meghirdetett terméket, de a tranzakció sikeres befejezéséhez egy programot kell telepíteni a gépre vagy telefonjára. Ha ilyennel találkozunk, biztosak lehetünk abban, hogy csalók próbálják megszerezni az internetbanki hozzáférésünket.

 

2. Egyetlen rossz kattintás

Ha sms-t vagy e-mailt kapunk arról, hogy a terméket kifizették, de „fogadnunk kell az összeget” a kapott link segítségével, azonnal töröljük az üzenetet. Ha rákattintunk a hivatkozásra, átirányíthatnak egy hamis weboldalra, ahol, ha megadjuk a bankkártya-adatainkat, a csalók hozzáférhetnek a számlán lévő pénzhez.

 

3. Megbízható fizetés

A termék árát mindig a bankszámlánkra kérjük, vagy válasszunk olyan platformot, ahol a biztonságos PayPal fizetési szolgáltatást alkalmazzák, így nem kell közvetlenül megadnunk a bankszámla-adatainkat.

 

4. Tartsuk titokban!

Ne feledjük, ahhoz, hogy valaki átutalja a termék árát, elég csak a nevünket és a bankszámlaszámunkat megadni. Soha senkinek ne adjuk meg a folyószámlánkhoz tartozó bankkártya-adatainkat, mivel a csaló visszaélhet ezekkel, és tranzakciókat hajthat végre.

hitel, kamat, bankkártya, bank, vásárlás, laptop, webshop, külföldi webshop, szinglik napja, állampapír
Fotó: Ivan Kruk / Shuterstock

5. Soha ne bízzuk másra!

Előfordulhat, hogy csomagküldéssel próbálják rászedni az eladót, hogy utaljon egy bizonyos bankszámlára. Eladóként soha ne utaljunk pénzt a vevő által megrendelt csomagküldésre, minden esetben magunk rendeljük meg a szolgáltatást.

 

6. Fizetés a futárnál

Ha személyes vásárlásra nincs lehetőség, a legbiztonságosabb megoldás, ha csak az átutalást követően adjuk postára a terméket. Másik megoldás az utánvétes fizetés, amely kicsit drágább lehet, de így a vevő is biztos lehet abban, hogy megkapja a terméket.

 

7. Ki van a profil mögött?

Próbáljunk olyan megbízható online piactereken hirdetni, ahol könnyen utánanézhetünk a vásárlónak. Ha úgy tűnik, hogy a profil hamis, nincs fotó, akkor ne folytassuk a beszélgetést. Nézzük meg a vevő értékeléseit és róla adott visszajelzéseket is, ha más eladók elégedettek voltak vele, az jó jel lehet.

 

8. Rossz a helyesírás

Árulkodó jel lehet, ha a vevő feltűnően rossz helyesírással, nyelvezettel ír levelet, de sajnos a különböző fordító programokkal már ez sem akadály. Ezért fontos, hogy az adott platformon kívül ne folytassunk kommunikációt a vevővel, és amennyiben szükséges egyeztetni, azt inkább telefonon végezzük.

 

9. Hívás rejtett telefonszámról

A csalók rejtett telefonszámról is hívhatják az áldozatot. Erre lehet megoldás bizonyos szolgáltatók „hívóazonosító nélkül érkező hívások tiltása” szolgáltatása. Ezek a hívások automatikusan elutasításra kerülnek, amelyről a hívót hangbemondás tájékoztatja.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek