tóth gabi
Minden vágyuk volt, hogy nyáron egy buborékkádban ücsörögjenek a szabadban. Mivel a sokmilliós jakuzzi készüléket nem engedhették meg, ezért maguk építettek egyet a garázsuk mellé.
Szombathy Tamás és párja, Bozsóki Szilva 2017-ben vásároltak egy házat a szlovák határ közvetlen szomszédságában lévő Ácson. Új otthonuk felújításába fiatalos lendülettel kezdtek– igyekeztek mindent saját kezűleg, a rokonság hathatós segítségével végezni. Előbb persze odabent vágtak rendet, 2020 nyarán, azaz tavaly már az udvar került sorra, az oda tervezett házi készítésű jacuzzi pedig végül szuper lett.
A kert kitalálására, kialakítására bőven volt idő, a főbb szempontokat ráadásul már előző évben meghatározták. „2019 nyara nagyon forró volt, én pedig veszélyeztetett terhesen még a strandra se mertem kimenni, pedig nagyon hiányzott a víz, a fürdés – meséli a kezdetek kezdetét Szilvia. – Tudtuk, hogy ha megszületik a kisbabánk, még nehezebb lesz minden, így már akkor eldöntöttük, hogy a következő szezonra mindenképp vásárolunk egy olcsóbb, felfújható, gumi buborékmedencét, a cél egy házi készítésű jacuzzi volt.
Elhatározásunkban csak megerősítettek a vírus miatt kialakult korlátozások.” Szilvia nagyon alapos, és biztosra akart menni, ezért körbenézett az interneten és minden hasznos információt begyűjtött a házilag készített jacuzzikkal kapcsolatban. „Az hamar eldőlt, hogy körbeépítjük, s mivel nálunk minden fából van, a kerti fürdő esetében is a természetes faburkolat mellett döntöttünk.”
„Nem akartuk, hogy leuralja a területet a jacuzzi, úgy éreztük, jobb, ha diszkrétebb helyre kerül, de azért ne túl messze a kiülőnktől. A garázs oldalához terveztük, így viszonylag védett. Kiszámoltuk hogy nagyjából mennyi fára lesz szükségünk, majd belevágtunk. A fenyő deszkákat lecsiszoltuk, megégettük, majd vékony lazúrral lefestettük. Száradás után mindegyiket szükséges méretre vágtuk, és elkezdtük felépíteni a jacuzzi vázát. Talán a medence leemelhető tetejének elkészítése volt a legnehezebb feladat: kör alakban kellett kivágni a faanyagot.
Ezt úgy csináltuk, hogy madzagot kötöttünk egy ceruzára, ezzel rajzoltuk ki a formát, amit aztán dekopír fűrésszel vágtunk ki. Nem volt egyszerű: sokszor rá kellett próbálni, menet közben többször visszaszedtük, alakítgattunk rajta. A fürdőtér fölé könnyű polikarbonát tetőt raktunk, hogy kevésbé jó időben is lehessen használni, a szomszédos kert felőli részt pedig egy oldalfallal kitakartuk.”
A kivitelezők: Szombathy Tamás (32) Testvére : Szombathy Gábor (26) Édeaspjuk: Szombathy Géza, (64) valamint Bozsóki Szilvia (30)
A levehető jaccuzitető körvonalát 45 fokos szögben kellett kivágni. hogy a tető amikor fölteszik a helyére, ne essen bele a nyíláson keresztül a vízzel teli műanyag medencébe.
A gumijakuzzi fölé merevítéseket rakott a fiatal pár, hogy bemászásnál se érjen hozzá a gumi széle a deszkákhoz. Biztonság kedvéért a fölső szakaszon további hungarocelldarabok védik a gumimedencét, hogy az évek során esetleg vetemedő fa ne szakítsa ki a testét.
Persze ennél sokkal több mindenre kellett a készítés során odafigyelni: „A jakuzzi központi egységét is beépítettük: két szellőzőt alakítottunk ki, az egyik nyílás a víz leengedésére is tökéletesen jó. A központi egység felett is levehető tető van, hogy hozzáférjünk az irányítópanelhez. Miután ezekkel végeztünk, hungarocellel kibéleltük a fából készült teljes vázat, és a medence alá is lépésálló hungarocellt fektettünk” – magyarázza Szilvia, aki maximálisan elégedett az eredménnyel és nemcsak azért mert ötletük és kétkezi munkájuk révén milliókat spóroltak. „Tavaly minden este használtuk a jakuzzit a párommal, szuper kikapcsolódás volt a nap végére, a sok babázás után és jókat beszélgettünk benne. Idén már a 21 hónapos kislányunk is élvezi benne a pancsolást.”
Mi van télen a medencével? Az őszi-téli szezonban Szilviék nem használják a jaccuzit, ilyenkor leengedjik belőle a vizet. Magát a medencetestet azonban a helyén hagyják, úgy érezték, nem lehet baja, hiszen minden szigetelve van. A fúvókákból és keringető szivattyúból azonban kifújták a bent maradt vizet, hogy ne fagyjanak be. Jól kalkuláltak, mert a medence épségben kibírta a telet, méghozzá úgy, hogy tavasszal még csak a levegőt sem kellett pótolniuk.”
A házi wellness költségvetése
A lay-z spa jakuzzit 155.000 ft-ért vásárolták, az egyéb anyagok hozzá (fa, csavarok, szerszámok, festék, stb) kb 145.000 ft-ba kerültek. Az biztos, hogy 300.000 ft körül megállt az ára.