
Sivatagi kánikula tart Magyarország felé! Csak 24 óra a haladék!
Szerdáig még záporok, zivatarok okozhatnak változékony idõt, csütörtökre azonban megérkezik a kánikula!
Kedden még vendégeink voltak a záporok, zivatarok, csütörtöktől azonban erős felmelegedés kezdődik, egy-két napra kánikula köszönt be. Szerdán viszont még többször beborulhat az ég, és
több helyen záporok, zivatarok kialakulására is számítani kell.
Továbbra is előfordulhatnak intenzívebb zivatarok, melyekhez felhőszakadás, viharos erejű széllökések társulhatnak. Kicsit már melegszik az idő és szerdán 22-28 fokot mérhetünk a legmelegebb órákban.
![]()
Az Országos Meteorológiai Szolgálat és az Időkép jelentése szerint is csütörtökre a felhők elvonulnak, megerősödő déli-délnyugati széllel Afrika térségéből igen meleg levegő áramlik fölénk, így délutánra már több helyen 30 fok köré melegszik a levegő, majd
pénteken délkeleten 33-34 fok is lehet,
északnyugati tájainkra ugyanakkor egy hidegfrontnak köszönhetően ekkor már néhány fokkal hűvösebb levegő szivároghat be, ott 26-28 fok körül alakulhatnak a maximumok.
Ezeken a napokon az UV-sugárzás szintje sokfelé nagyon erős lesz, így ha tehetjük, kerüljük majd a közvetlen napfényt, használjunk szalmakalapot, magas faktorszámú fényvédő krémeket, illetve ne feledkezzünk meg a megfelelő mennyiségű folyadék beviteléről sem!


