tóth gabi
Érdemes óvatosnak lenned, de szerencsére nem lehetetlen elkerülni a bajt.
Hétköznapi rutin a Facebook-használat kapcsán, hogy unalmas perceinkben végiggörgetjük a hírfolyamot, majd lájkoljuk azt a fotót, bejegyzést vagy linket, amelyik tetszik nekünk.
Csakhogy a csalók és az átverések is erre a rutinra játszanak, éppen ezért fontos, hogy résen legyél, mire kattintasz. A csalások bevált módszere, hogy útjára indítanak egy aranyos fotót vagy cuki videót, mely aztán csak úgy söpri be a lájkokat és kommenteket. Ezt követően pedig egyre több hasonló bejegyzést találsz hírfolyamodban ugyanarról az oldalról, vagy éppen egy hasonlóról. Ezek között aztán könnyen megbújnak azok a bejegyzések, melyekben terméket rendelhetsz, amiért előre kell fizetned. Előfordulhat, hogy a megrendelt küldemény aztán soha nem érkezik meg. A belájkolás miatt hozzád sorolt postok között olyan is akadhat, amelyre rákattintva vírus fertőzi meg a gépedet.
Szerencsére kis odafigyeléssel a gond elkerülhető. Ha egy oldaltól rendszeresen érkeznek hírfolyamodra bejegyzések, de ezt nem szeretnéd, akkor
nincs más teendőd, mint kivenni a kis pipát az oldalnál a "követés" lehetőség mellől.
Ha kétségeid vannak, akkor az is jó megoldás, ha megnézed, mikor csatlakozott a felhasználó a Facebookhoz. Ezt az oldal alján fogod látni, és ha mindössze néhány hónapja regisztrált, akkor érdemes gyanakodnod, ha viszont már régebb óta tag, akkor jó eséllyel ártalmatlan, bejegyzett cégről van szó, mely a működését sem néhány hete kezdte.