tóth gabi
Kiváltanád a fehér lisztet, de nem tudod mit használj helyette? Mutatunk néhány lehetõséget, mindegyik mûködik és töredékére csökkenti a szénhidrátbevitelt!
Bizonyára hallottál már arról, hogy a fehér liszt nem mindig a legegészségesebb megoldás. Íme néhány alternatív módszer, hogy finom, és szénhidrátszegény sütiket, tésztákat, ételeket készíts. Megmutatjuk, melyik liszt mire is való, mit használj édességhez, és melyik liszt a legjobb a sós sütikhez.
Rendkívül magas fehérjetartalmú liszt. Vegetáriánus és vegán étrend alapanyaga is lehet. Glutén érzékenyek is fogyaszthatják. Kenyerek, péksütemények, sütemények alapanyaga, a mandula édes ízvilága akár krémek készítéséhez is illik. Alacsony szénhidrát és kalóriatartalmú.
Barna és fehér rizsből is készülhet. Porhanyós, omlós tésztákhoz, palacsintához használhatod. Szószokat is sűríthetsz vele. Sütés során nincs igényli a tojást, így tojásérzékenyeknek is kitűnő alapanyag. Magas koleszterinszinttel rendelkezők is fogyaszthatják.
Ásványi anyagokban, vitaminokban, nyomelemekben, fehérjében és rostban gazdag liszt. Kalória, zsír- és szénhidrátszegény. Gabonaféléket nem tartalmaz. Csodálatos ízt kölcsönöz süteményeknek, kekszeknek, kalácsoknak.
Rostban, ásványi anyagokban és főleg B-vitaminokban gazdag, de tartalmaz keményítőt, fehérjét, és aminosavakat. Zabpehelylisztből készült termékek könnyen emészthetők. Sütéshez, főzéshez, pékáruk készítéséhez, ételek besűrítéséhez használható.
E-vitamin, és vastartalmáról híres. Ásványi anyagokban gazdag liszt. Inkább sós ízű életeket készítenek belőle. Pogácsához, pizzához, tortillához, zöldséges lepényekhez az egyik legjobb választás, de például kenyérhez is szuper! Sokak kedvenc alternatív lisztje, mely nem mellesleg igen kedvezően hat a férfiasságra!