kulcsár edina
A turmix általában egészséges italnak számít, ám ha minden jóval megtömöd a turmixgépet, lehet, hogy jobban fog hizlalni, mint egy tábla csoki. Megmutatjuk, mire vigyázz.
A tökéletes turmix legalább 50 százalékban folyadék, 25 százalék gyümölcs és másik 25 százalék zöldség. Ha viszont telepakolod a turmixot chia-maggal, banánnal és datolyával, akkor aligha fogsz tőle fogyni.
A titok: az adagok kordában tartása: legyen benne egy csésze apró szemű, vagy egy szem nagyobb gyümölcs, amilyen például egy alma vagy egy körte. A folyadék legyen alacsony zsírtartalmú, például kókuszvíz vagy sovány tej, a maradék egynegyedet pedig tartsd fenn az élénk színű és magas rosttartalmú zöldségeknek.
Ha valamilyen magvajat, például mogyoróvajat is teszel a turmixba, hagyd el a gyümölcs felét, nehogy a gyümölcsben és a vajban levő cukor összességében túl sok legyen. Mielőtt összekutyulnád a turmixot, tedd ki magad elé a hozzávalókat, hogy lásd, mit és mennyit is eszel.
Ha reggelire készíted a turmixot, nyugodtan lehet egy kicsit tartalmasabb, mehet bele például telítő hatású zabpehely. Ám ha a tízóraid vagy az uzsonnád a turmix, esetleg edzés után fogyasztod, inkább fogd vissza egy kicsit magad. Napi egy turmix egyébként bőven elég, és azt már valószínűleg mondanunk sem kell, hogy ne tegyél bele extra cukrot.
Legyen mindig a kezed ügyében mérőpohár és mérleg, hogy ellenőrizni tudd az adagokat.
A reggeli turmixhoz válassz kiadós hozzávalókat, mint például a zabpehely vagy az avokádó.
Ha muszáj tenned bele valamilyen édesítőt, inkább a természetes édesítőket válaszd, mint a cukrot.
A gyümölcs és a zöldség rostjai mindenképp maradjanak benne a turmixban, ne szűrt levekkel dolgozz.
Ne dobj bele mindent azonnal a turmixgépbe. Inkább nézd meg alaposan, mi mindent akarsz összekeverni.
Ne adj a turmixhoz gyümölcslevet. Folyadéknak kiváló a magtej vagy a kókuszvíz.
Ne öntsd bele ész nélkül a fehérjeporokat. A természetes fehérjeforrások, mint a földimogyoróvaj vagy a lenmag, kis mennyiségben egyébként is jobbak.