
Tiszteletük jeléül Törőcsik Mariról neveztek el egy utcát
A magyar községben így emlékeztek meg Törőcsik Mariról.
A magyar községben így emlékeztek meg Törőcsik Mariról.
A magyar színésznők nem tudták rendezni a viszályukat.
A Kossuth-díjas színésznő méltó emlékhelyet érdemelne.
Kovács Katit a Táncdalfesztiválon ismerte meg az ország, ám azt már kevesebben tudják, hogy filmekben is játszott. Tehetségét még Törőcsik Mari is méltatta.
A Pacsirta filmváltozatában Lator Margit szerepét Döbrösi Laura kapta. 60 évvel korábban Törőcsik Mari játszotta el a karaktert.
A színésznő az egyik leggyönyörűbb és legtehetségesebb magyar színésznő volt. Nem csoda, hogy számos pletyka keringett róla a színházi világban.
Még életében gondoskodott a legendás otthona, a velemi háza sorsáról Törőcsik Mari.
Törőcsik Mari még életében gondoskodott róla, hogy lánya valamint nevelt fia ne vesszen össze az örökségen.
Mostanra zarándokházzá vált az áprilisban elhunyt Törőcsik Mari velemi otthona. A Borsnak megszólalt Margitka, aki évtizedekig volt a Nemzet Színészének a mindenese, s aki a mai napig rendben tartja az épületet. A szomszédasszony szerint az utóbbi hónapok
A 87 éves Nemzet Színésze hónapok óta nem képes feldolgozni Törőcsik Mari elvesztését.
Törőcsik Mari gazdag szakmai pályája alatt számos jó filmben szerepelt. Az M5 csatornán ezentúl péntekenként a Kossuth-díjas színésznőé lesz a főszerep.
A szomszéd boldogan mesélt Son gyerekkoráról és hogy mikor volt szerinte a legboldogabb a színésznő.
Az áprilisban elhunyt művésznő ingatlanjának piaci értéke a becslések szerint negyven–ötven millió forint.
Tervek már vannak, de a megvalósítás még várat magára.
Törőcsik Mari kérésének eleget tesznek.
Albert Györgyinek valamiféle égiektől kapott képessége volt arra, hogy pillanatok alatt utat találjon riportalanyai lelkéhez. Ebben a videóban Törőcsik Mari nyílt meg neki őszintén.
A 87 éves színészlegenda mély gyászba borult volt felesége halála után.
Szulák Andrea ma is beleborzong, ha felidézi a pillanatot, amikor találkozott Törőcsik Marival. Kedves történetet mesélt el a színésznő.
Törőcsik Mari 1965 óta minden évben megemlékezett a napról, amikor a Blaha Lujza téri Nemzeti Színház végérvényesen eltűnt a föld színéről.
Törőcsik Mari hamvait teljes titokban szórták a Tiszába. Csak szűk családja és egy szertartást vezető lelkész voltak jelen, amikor beteljesítették a színészlegenda végakaratát.
Törőcsik Mari halála után régi barátja és egyben sofőrje is életét vesztette. Mihalik Péter Tamás vesztét a koronavírus okozta.