Figyelem: Ma zárva lesznek az orvosi rendelők és a gyógyszertárak
1992 óta minden év július 1-je a magyar egészségügy napja.
1992 óta minden év július 1-je a magyar egészségügy napja.
A béremelés 85 ezer szakdolgozót és több mint 18 ezer orvost érint, és a kormány emellett a háziorvosi és fogorvosi praxisokban dolgozók béremelését is támogatja.
A vizitdíj megtartásáért indított aláírásgyűjtés fő szervezője volt 2008-ban Komáromi Zoltán, aki most Márki-Zay Péter egészségügyi programírója lett.
Az egészségügy centralizálására készül a baloldal, ha megnyerik a választásokat – ismerte el Komáromi Zoltán, a baloldal egészségpolitikusa az ATV egyik műsorában.
Márki-Zay Péter támogatja az egészségügyi intézmények centralizálását, úgy véli: nem kell minden vidéki városban sürgősségi vagy szülészeti ellátás.
A baloldal miniszterelnök-jelöltje, Márki-Zay Péter az elmúlt években több nyilatkozatában is felvázolta az egészségügy átalakításával kapcsolatos terveit.
Márki-Zay Péter támogatja a vizitdíjat és a kórházi napidíjat, amelyet a Fidesz-KDNP kezdeményezésére kiírt 2008-as szociális népszavazás elsöpört.
Drasztikus lépésre szánná el magát a Gyurcsány vezette baloldal, magánosítanák az egészségügyet. Valakik jól járnának, de biztos, hogy nem a betegek.
Eladná az egészségügyi intézményeket Márki-Zay Péter, a rezsicsökkentést is eltörölné és a 13. havi nyugdíjat sem tartja helyesnek.
Álszentség lenne azt mondani, hogy az egészségügy nem üzlet, nincs olyan, hogy ingyenes egészségügy, ez egy illúzió – hangoztatta Márki-Zay Péter egy interjúban. Ő fizetőssé tenné az egészségügyet.
Nagy a baj a szomszédos országban, küzdenek a betegek életéért és azért, hogy el tudják őket látni. Az egészségügy a teljes összeomlás szélén áll.
A magyar egészségügy napja egy 1992 óta, minden év július 1-jén megtartott ünnepnap Magyarországon.
Ma van a magyar egészségügy napja, így mondott köszönetet a miniszterelnök.
Az emberi erőforrások minisztere közösségi oldalán jelentette be a hírt.
Magyarország az egészségügy fejlesztésére szeretné fordítani a legtöbb pénzt a koronavírus-járvány utáni európai helyreállítási alapból – mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában nyilatkozva.
Termőre fordultak az Egészségipari Beruházási Támogatás fejlesztései, most újabb három beruházás valósult meg összesen 2,5 milliárd forintból – közölte Varga Mihály pénzügyminiszter a közösségi oldalán szerdán.
Óriási bajban vannak a svédek: teljesen megteltek az intenzív osztályok a kórházakban koronavírusos betegekkel és ráadásul se orvos, se ápoló nincs elég.
Továbbá a kórházakban is jelen lesznek. Szakmai felügyelet mellett dolgoznak és olyan segítséget nyújtanak, amihez nem kell egészségügyi szakképesítés.
Megadta hozzájárulását az országgyűlés a rendkívüli jogrend meghosszabbításához.
Jens Spahn német egészségügyi miniszter megdöbbentő kijelentést tett: ha a német egészségügyi kapacitás eléri a határát, akkor minden szabályt fel kell rúgni, és még az igazoltan koronavírusos orvosoknak is dolgozniuk kell.
Akkora a túlterheltség egyes olasz kórházakban a koronavírus-járvány miatt, hogy már a súlyos betegeket sem képesek ellátni. Nápolyban például a Covid miatt nehezen lélegző betegeket a saját autóikban látják el az ápolók.
A kelet-európai országok egészségügye az uniós átlag felett teljesít.
Duplájára nő az orvosok bére, 70 év után megszűnik a hálapénz, de emellett az egész egészségügy átalakul a kedden elfogadott új törvény hatására. Szétválasztják a magánpraxist az államitól, ezáltal mindenki ugyanolyan eséllyel juthat vizsgálathoz, kezelés
Ezt is magával hozta a járvány: kifestik, megszépítik a kórházakat. A kormány augusztus közepén döntött arról, hogy 60 milliárd forintból 17 állami fenntartású budapesti intézményt újítanak fel, elsősorban a tisztább és egészségesebb környezet megteremtés