Létrehozva: 2016.08.16.

Ennyit ért a becsület, fájdalmas pofon a medencében

A magyar vízilabda-válogatott kikapott a legjobb nyolc között, és ezzel legjobb esetben is csak ötödik lehet Rióban.

Idén sem lesz olimpiai bajnok a magyar férfi vízilabda-válogatott. Benedek Tibor együttese a negyeddöntőben ötméteresekkel kapott ki Montenegró ellen. Hiába nyertük meg tehát becsületes játékkal a csoportunkat, bebizonyosodott, ügyeskedni jobban megérte...

A mérkőzés nem indult jól a magyar válogatott számára. Az első negyed végén 2-1 volt az állás az erőteljesen játszó montenegrói együttes javára. A meccs első félidejében remek formát fogott ki az ellenfél kapusa, Scsepanovics eszén sokáig csak Manhercz tudott túljárni.

A második negyed rémálomszerűen folytatódott. A pontatlan magyar csapat támadásaiból sokáig nem született gól, míg Montenegró kétszer is mattolta Nagy Viktort.

4-1-es magyar hátránynál Benedek Tibor időt kért, sőt kapust is cserélt. Erdélyi ugyan szépített, de Janovics némi bírói segítséggel visszaállította a háromgólos különbséget. A félidő végeredményét Varga Dénes alakította ki, ekkor 5-3-ra vezetett Montenegró.

A harmadik játékrészben a magyar válogatott többször is feljött egy gólra, de végül mindkét együttes 3-3 gólt dobott. Emiatt a záró játékrészre megmaradt a kétgólos montenegrói előny. Ekkor 8-6-ra vezetett Montenegró.

Erdélyi és Vámos góljaival sikerült felzárkózni egy gólra, de hiába támadhatott ötször is 8-9-nél a magyar csapat az egyenlítésért, de nem sikerült egalizálni. A jég 1 perc 11 másodperccel a vége előtt tört meg, Varga Dénes egyenlített emberelőnyből. A rendes játékidő vége 9-9 lett, így jöhettek a büntetők.

Az ötmétereseket a montenegrói csapat lőtte jobban. A magyaroknál Vámos és Hosnyánszky is hibázott, így 13-11-re nyert az ellenfél.

Ezzel a magyar csapat kiesett, és az 5. helyért két mérkőzést kell megnyerjen. Először a Brazília-Horvátország meccs vesztesével találkozik Magyarország, az összecsapás időpontja augusztus 18.

Itt van Oroszország feltétele a békéhez!