tóth gabi
A magaslat átlagos kinézetű volt. Azonban amit belül találtak, az mindent átírt.
A hétköznapi szemlélő számára az indonéziai Nyugat-Jáva tartományban található hegy egy természetes úton kialakult magaslatnak tűnik. Hatalmas zöld növényzet borítja, tényleg semmi különleges nincs rajta első ránézésre.
Azonban a tudósok most egy különleges dologra bukkantak, amely minden eddig elképzelést átírt. Ugyanis az egyik domb alatt, melyet a helyiek Gunung Padangnak (a megvilágosodás hegye) hívnak, egy részletesen kiépített piramist találtak. Sok szakértő kezdetben nem volt meggyőződve arról, hogy Gunung Padang a világ legrégebbi piramisa, de a most közzétett részletes beszámolók konkrét bizonyítékokat tartalmaznak.
Az építményekből származó szerves minták radiokarbonos kormeghatározása több építési szakaszt tárt fel időszámításunk előtt több ezer évre visszamenőleg, a kezdeti szakasz pedig a paleolitikum korszakáig nyúlik vissza. Ez a tanulmány tehát arra utal, hogy a Gunung Padang nem egy természetes domb, hanem egy piramisszerű építmény
– áll a tanulmányban.
Az építmény a 4. egységnek nevezett egység létrehozásával kezdődött. A kutatók különböző technikáknak köszönhetően képet tudtak alkotni a domb belső jellemzőiről, és meg tudták határozni az építés fázisait is. A hét különböző ponton végzett magfúrásokból pedig arra következtettek, hogy a piramis négy különböző szakaszban épült több ezer év alatt.
Az új kutatások megállapították, hogy a legkorábbi részt még 25 ezer évvel ezelőtt építették. Ez megkérdőjelezi azokat a korábbi állításokat, amelyek szerint a kifinomult építési technikák csak a mezőgazdaság megjelenésével, körülbelül 11 ezer évvel ezelőtt alakultak ki.
A feltárást végző csapat a helyszínen különböző rejtett üregekre vagy kamrákra utaló jeleket találtak, ezeket pedig a jövőbeni terepbejárások során részletesebben fel kell majd tárni. Ugyanakkor ennél még érdekesebb, hogy bizonyítékok kerültek elő arról, hogy ezeket szándékosan eltemették, hogy elrejtsék azok valódi kilétét – írja a Unilad.