Létrehozva: 2016.02.19.

Soha többé nem eszel gabonapelyhet, ha meglátod, mi van benne!

A Flinn Scientific kutatói érdekes kísérletet folytattak a minden háztartásban megtalálható, egészségesnek mondott reggelivel.

Az amerikai Illinois államban az 1970-es évek óta működik a Flinn Scientific nevű kutatólabor, ahol több élelmiszer- kísérletet is végeztek az elmúlt években.

Az egyik legutóbbi kutatásuk alapja a gabonapehely volt, melyet az amerikai és az európai társadalom is egységesen szuper egészséges reggelinek kiáltott ki.

A vizsgálat folyamán bebizonyították, hogy egy adag gabonapehely milyen mennyiségű nehézfémet tartalmaz. 

A leggyakrabban előforduló nehézfém a gabonákban az ólom. A gabonafélék különösen érzékenyek az ólomra, így hamarabb telítődnek is akkor, ha a föld vagy a légtér (autópályák mellett) ólomszintje magasabb.

Mit okoz az ólom a szervezetedben?

A 90%-uk vörösvérsejtekhez kapcsolódik, és lerakódik a májban, vesében, majd idővel a csontokba kerül. Kiürülése a szervezetből hihetetlenül lassú folyamat, a széklettel és a vizelettel távozik csekély mennyiségekben. A szervezetben az ólom felhalmozódása izom- és csontfájdalmakat, emésztőrendszeri zavarokat, májpanaszokat, vérszegénységet, idegrendszeri panaszokat, illetve fáradékonyságot és ingerlékenységet okoz. 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek