Ha megtaláltad a tökéletes és kedvenc farmert magadnak, akkor ideje mindent megtenni azért, hogy ne menjen tönkre. Így lesz szép még hosszú idő után is. Mutatjuk a praktikákat!
Sokszor nem egyszerű megtalálni a legjobb farmert az üzletben, de nagy kincs, amikor egy olyan jön szembe, ami méretben is tökéletes, jól megmutatja az alakod, és ott rejt el, ahol kell. Amikor rálelsz erre a kincsre, onnantól kezdve nagyon fontos, hogy hosszú ideig meg is őrizd. Tehát nem mindegy hogyan mosod ki, meddig lesz szép és tiszta a farmered. Mutatjuk a legjobb ötleteket, hogy a lehető legtovább kitartson a kedvenc ruhadarabod.
Íme a hasznos praktikák:
Miután 4-6 alkalommal viselted a nadrágot mosd ki.
Mindig fordítsd ki, a cipzárt húzd fel, ha gombos gombold be. Így megőrzi formáját. A tépett, szaggatott farmert, mosd mosózsákban.
A világos színű nacit, moshatod más ruhákkal is.
A fehér mehet a fehérekkel, a megfelelő mosóporral. Ez megvédi a sárgulástól és szürküléstől.
A sötét farmert vásárlás után érdemes első alkalommal sós vízbe tenni egy éjszakára. A só összehúzza a szövet rostokat, így nem fog engedni a színéből.
A sötétkék és a fekete farmert mosd együtt a feketékkel, és a megfelelő fekete mosóporral, így tovább megőrzik a színüket.
Ha foltos lesz a nadrágod, bánj vele óvatosan! Először a foltot sikáld ki, utána mosd ki az egész nadrágot. Tegyél folteltávolítót a nadrágra, és fogkefével sikáld meg. Hagyd egy óráig dolgozni az anyagban. Utána mehet be a gépbe.
Mosás optimális hőmérséklete a 30 C fok. Pamutból készült farmer esetén 40 C fok. Ha esetleg ritkán beteszed magasabb hőmérsékletű mosásba, mert nagyon piszkos lett, számolj azzal, hogy az károsíthatja a szálakat, az anyag elvékonyodhat.
A fordulatszám is legyen maximum 600-as, a túl erős centrifugázás sem tesz jó a farmernek.
Szárítógépet is felejtsd el, ha sokáig szeretnéd viselni.