tóth gabi
Egyszerű, mégis nagyon fontos praktikák állnak a rendelkezésedre azért, hogy nyáron egy új cipő, ne törje fel a lábad. Mutatjuk, mire figyelj oda!
Nyáron a nagy melegben, amikor új cipőt veszel előfordulhat, hogy pár alkalom kell, míg a cipő és a lábfejed barátságot kötnek egymással. Ilyenkor jobban izzad a láb, és bár a szandál nyitottabb, de elképzelhető, hogy megnyomja a bőrödet a sarkánál. Mutatjuk mit tehetsz, hogy megelőzd vagy kezeld a már kialakult fájdalmas sebet a lábadon.
Amikor megtetszik egy szuper nyári topánka, vagy szandál, és a próba során kényelmetlen, nincs megalkuvás! Hiába érzed azt, hogy életed nyári cipőjét találtad meg külsőre, ne nyomorgasd magad, ne köss kompromisszumot! Mászkálj a cipőben mindenképpen egy kicsit, de tudod te milyen az, amikor belelépsz, hogy ennél kényelmesebbet még nem éreztél. Szóval érdemes csak ilyen esetekben megvenni a lábbelit.
Vásárlás után járasd be a cipőt. Mielőtt bevetnéd az esti buliba az új lábbelit, vagy a nyaralásra vinnéd magaddal egy hosszú sétákra, viseld otthon is pár órán keresztül. Balerinacipő esetén viselj titokzoknit! Száraz marad a lábad, nem izzad, és nincs súrlódás, ami a hólyagok nagy barátja.
Mielőtt a talpadon, sarkadon vagy a lábujjaidon vízhólyag keletkezne, ahol a cipő anyaga nyomja és dörzsöli is egyben a lábfejed, tégy óvintézkedést. Mielőtt belebújsz nyáron a szandiba, topánkába, kend be a lábfejed lábbalzsammal, esetleg vazelinnel.
Ésszel, tapasztalatokkal sokra mehetsz! Ha tudod, hogy korábban hol volt érzékeny a lábad, esetleg máskor is feltörte egy cipő, akkor már vásárlásnál tartsd szem előtt, hogy mi az a sarokmagasság, ami tuti nem a te kedvenced. Ilyen egyszerű praktikával megelőzheted azt, hogy a nyári esküvői partin feltörje a cipő a lábad. Természetesen ez igaz a mindennapi viseletekre is. Ha pedig megtörténik a baj, legyen nálad ragtapasz és papucs.