RETRO RÁDIÓ

Kerkez megtörte a csendet, furán üzent Szoboszlaiéknak

MM
Szerző
MM
Létrehozva2024. 12. 17. 20:00

Hosszú interjújából egy mondat különösen ütősre sikerült. Kerkez Milos kijelentését Liverpoolba szánt üzenetként kezeli az angol sajtó.

A kalandos gyerekkorát és a jövőjét is érintő interjút adott Kerkez Milos. A többek között Szoboszlai Dominik csapatába, a Liverpoolba is csábított magyar válogatott balhátvéd az angol The Guardiannak nyilatkozott, amit a Mandiner szemlézett.

Kerkez nyilatkozatát Liverpoolba címzett üzenetként kezelik az angol sajtóban
Kerkez nyilatkozatát Liverpoolba címzett üzenetként kezelik az angol sajtóban  Fotó: AFP

A szintén a Premier League-ben remekelő Bournemouth 21 éves erőssége elárulta, mihez kezdene, ha eljutna a legmagasabb szintre.

Kerkez: nagyobb klub, nagyobb halastó?

– Kemények voltak velem a testvéreim, keményen szereltek, sokszor elestem, ezért felszakadt a bőröm, lehorzsoltam magam vagy kibuggyant a vérem. Rájöttem, hogy én ezt nagyon is élvezem! Az autók nem tudtak elmenni az utcában, ahol játszottunk. Mondhatni, útlezárás alakult ki, ha fociztunk... – mesélte Kerkez, aki arról is beszélt, mostanában mivel tölti a szabadidejét, ha hazajut a vajdasági Verbászra.

– A mai napig imádok édesapám farmján tevékenykedni, nagyon szeretek az állatokkal minél több időt tölteni. Például begyűjtöm a csirkék tojásait, szívesen etetem a kacsákat és a halakat, és persze, napestig tudok a kutyákkal játszani.

Hamarosan szeretnék egy még nagyobb farmot építeni, ahol a rengeteg ló, tehén és kutya mellett természetesen egy nagy halastavat is létrehoznék.

Az interjú során természetesen szóba kerültek Milos jövőbeli tervei is, melyek között egy edzőközpont építése is szerepel.

– Apával rengeteget beszélünk erről, akár elég lenne egyetlen fedett pálya néhány edzővel, hogy a környékbeli srácok tudjanak valahol játszani. Szeretnék nekik segíteni, hogy el tudjanak kezdeni sportolni – mondta Kerkez, mielőtt áttért a Bournemouth és a saját közeljövőjére:

– Jól kezdtünk, de még a bajnokság felénél sem tartunk. Az angol első osztály a világ legerősebb bajnoksága, ahol akár két meccs alatt is komoly változások történhetnek, szóval végig koncentrálnunk kell!

A célom a folyamatos fejlődés, és hiszek benne, hogy a futball legmagasabb szintjére is eljuthatok… Ha pedig ez bekövetkezik, akkor egy igazán nagy halas tavat is építhetek

– fogalmazott Kerkez, angol kommentárok szerint utóbbi mondataival a Liverpool vezetőinek üzenve - köztük Richard Hughes sportigazgatónak, aki tavaly nyáron még a Bournemouth vezetőjeként szerződtette őt a holland AZ Alkmaartól.

 

 

Ripost hírek
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.