RETRO RÁDIÓ

Ő vár Szoboszlaiékra: Fürdőkádban bujkált a zsaruk elől a svájciak balhés fenegyereke

Létrehozva2024. 06. 13. 11:00

Szombati Eb-ellenfelünk, Svájc szövetségi kapitánya, Murat Yakin akár az elődöntő kiharcolását sem tartja lehetetlennek

Igazi balhés fenegyerek okozhat gondot a magyaroknak szombaton, a németországi labdarúgó-Európa-bajnokság első csoportmeccsén, melyen 15 órakor Svájc lesz az ellenfél. A Nati becenevű együttes egyik csatára Breel Embolo, akivel a hatóságoknak meggyűlt a bajuk. A 27 éves kameruni származású támadó kész életveszély – feltéve, ha kisebb sérülése miatt vállalja a 90 percet. 

Embolo szerepel a bűnügyi nyilvántartásban, mert   fenyegetett is Fotó: AFP

Róla márciusban megírta a Luzerner Zeitung, hogy három éve kétszer vásárolt hamis Covid-igazolást a bázeli Hells Angels motoros-csoport egyik tagjától, majd egy, a koronavírus-járvány miatt szigorúan tiltott buli során 2021 januárjában elmenekült a rendőrség elől, és fürdőkádban bujkált. Ezért klubja 200 000 frank pénzbírságot szabott ki rá okirat-hamisítás miatt. A bűnügyi nyilvántartásban azért is szerepel, mert tavaly júniusban megfenyegetett valakit.

Ezek már régi történetek

– reagál minderre Murat Yakin, a gárda szövetségi kapitánya. - Embolo azóta idősebb, érettebb. Amint megszerzi első gólját, minden feledésbe merül, de tény, kordában kell tartania a botrányait.

A szakember leszögezi, az A-csoport és az egész kontinensbajnokság favoritja Németország, tehát ellenük nincs esélyük.

- Pontosan tudjuk, milyen kényelmetlen riválisunk lehet Magyarország és Skócia - teszi hozzá Yakin. - Ami szintén egyértelmű: ők sem várják nyugodtan a velünk vívandó meccseket. 

A szakember kitart amellett, hogy az Interrel olasz bajnok Yann Sommer az első számú kapusa, ám a Szörny becenevű, a BL-ben második helyezett Gregor Kobel legalább annyira felkészült. 
- Szívesen hagytam volna Gregort védeni a magyarok ellen, de nem volt szerencséje a sérülésekkel. 
A kapitány az angol Manchester Cityvel bajnok Manuel Akanjit nevezi alapemberének, védekező középpályásként kiemelkedően játszott a Real Madrid ellen a BL-elődöntőben.
- Az egész teljesítménye tiszta szórakozás volt, olyan, mint egy show-biznisz. Manu a kapusét kivéve bármelyik poszton kiváló, jelenleg ő a legfontosabb gólszerzőm.

A magyarok elleni szombati nyitó csoporttalálkozó előtt aláhúzza: válogatottja formáját illetően a pillanatfelvétel pozitív, szinte kiváló.  Xherdan Shaqiri, a Cicago Fire 32 éves játékosa meccsdöntő tényező lehet ellenünk, noha csak néhány tavaszi MLS-meccsen kergette a labdát. 

- Senkinek sincs olyan ragyogó lába, mint az övé – kommentál a kapitány, majd így prognosztizál: túlélik a csoportfázist, a 16 közé jutnak, sőt, még az elődöntő sem kizárt.


 

 

 

 


 


 

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.