Szerző ML

Létrehozva: 2024.04.17.

Megviselik az események, Szoboszlai eltűnt az emberek elől

Szoboszlai Dominik talán még soha nem kapott ennyi kritikát a pályafutása során, mint az elmúlt hetekben. Könnyen lehet, hogy a 23 éves középpályás úgy próbálja meg átvészelni a nehéz időszakot, hogy nem foglalkozik a közösségi médiával.

Szoboszlai Dominik tavaly nyáron, 70 millió euró (26 milliárd forint) ellenében igazolt az RB Leipzigtól a Liverpoolhoz. A 23 éves középpályás rögtön alapember lett Jürgen Klopp csapatában, az őszi szezonban rendre nagyszerű teljesítményekkel rukkolt elő. Idén kétszer is megsérült, ez megnehezíti a dolgát, mégis számos kritikát kap.

Szoboszlai (balra) a második félidőben kapott játéklehetőséget, amikor mág "égett a ház"
Szoboszlai Dominikkel sem tudott egyenlíteni a Liverpool a Crystal Palace ellen Fotó: AFP

A Liverpool formahanyatlása a Manchester United elleni FA-kupa negyeddöntőn kezdődött, ahol hiába vezetett kétszer is az együttes, a United végül Amad Diallo 121. percben lőtt góljával, 4-3-as eredménnyel kiejtette a Poolt. Ezt követően ugyan két bajnoki siker még összejött (Brighton, Sheffield United), de a Manchester a bajnokságban is megtréfálta (2-2), majd az Atalanta (0-3) és a Crystal Palace (0-1) az Anfield Roadon sokkolta Szoboszlaiékat.

A magyar válogatott csapatkapitánya ezeken az összecsapásokon rendre visszafogott teljesítménnyel rukkolt elő, az Atalanta ellen ráadásul az ő hibájából született az olasz csapat harmadik gólja. Szoboszlai az elmúlt két mérkőzésen kiszorult a kezdőcsapatból és egyre több bántó hozzászólást kap a közösségi oldalán.

Talán nem véletlen, hogy Szoboszlai inaktívvá vált a Instagramon. A legutóbbi bejegyzését március 31-én posztolta (a Brighton elleni győzelem után), azóta nem frissítette a profilját. Ekkora szünetet eddig csak egyszer tartott a Liverpoolba igazolása óta, még januárban, az első combizom sérülése után, akkor január 9. és 28. között tűnt el az emberek elől.

Mindent figyelembe véve Szoboszlai eddig 38 tétmérkőzésen játszott 2540 percet, ezt jelenti, hogy átlagosan 67 percet van a pályán. Ez idő alatt hét gólt és négy gólpasszt ért el minden sorozatot figyelembe véve. Szerződése 2028. június 30-ig szól a vörös mezes együttessel, értékét jelenleg 75 millió euróra (29 milliárd forint) becsüli a Transfermarkt.