Donald Tusk: a NATO katonái már Ukrajnában vannak

KÜLFÖLD
Létrehozva: 2024.01.18.

„Tovább álmodunk” - újabb meglepetést okozna az Eb magyar hőse

Két ponttal rajtol a ma kezdődő Európa-bajnoki középdöntőben a magyar férfi kézilabda-válogatott, amely délután Ausztria ellen folytatja.

Palasics Kristóf kapus újra tündérmesét írt. Korábban a Montenegró elleni első Eb-meccsünkön az utolsó percben kirúgta a kapujába tartó labdát, megoldása győzelmet ért, majd ezt überelte azzal, hogy a harmadik csoporttalálkozón kivédte az izlandiak szemét.

PALASICS Kristóf
Palasics Kristóf Fotó: Czeglédi Zsolt /  MTI

Ilyen jól záró védelem mögött, amilyen a miénk, felszabadultan védhetek

– magyarázta a 199 centi magas, 107 kg-os testsúlyú kapuvédő. - Ráadásul a szerbek ellen kapustársam, Bartucz Laci is hozta magát. Egyszerű: mindketten élni kívánunk az Eb nyújtotta bizonyítási eséllyel, miután Mikler Roland nem vállalta a tornát. Mi, kapusok külön szigetet képezünk az Eb-n, meccs előtt, meccs után átmegyek Laci szobájába, és a kapusedzővel hármasban mindent a helyére rakunk. Küzdelem közben egyikünk bátorítja a másikat, elképzelhetetlen a féltékenység, csakis egészséges rivalizálás létezik."

Rengeteget jelentett, amikor kissrác korában találkozhatott Miklerrel, tudniillik Palasics nővére a szegedi kapus feleségének a barátnője. Roli később Veszprémben számos tanáccsal látta el, továbbá az egykori spanyol válogatott Sterbik Árpád, és a Münchenben a mieink által legyőzött szerb válogatott kapus, a korábbi veszprémi Vladimir Cupara is hozzájárult szakmai arzenálja bővítéséhez. A folytatásról úgy véli, meccsről meccsre kell haladni - csütörtökön például Ausztriával szemben (15.30, M4 Sport).

"Kiegyenlített a mezőny. Ki gondolta volna, hogy soros ellenfelünk, Ausztria kiejti az Eb-ről a 2-2 vb-t és Eb-t nyert spanyolokat, Svájc döntetlent csikar ki a franciák ellen, továbbá a Feröer-szigetek ugyanezt megteszi Norvégiával szemben? Mi mérkőzésről mérkőzésre lépegetünk, tovább szőjük álmainkat."

Ami a Bilbaótól nem messze lévő 200 ezres baszkföldi Logrono városát illeti, jó döntés volt, amikor Kristóf elfogadta az ottani klub, a La Rioja ajánlatát.

"Az Eb-rajt előtti időszakban kiválóan meneteltünk, sorozatban négy bajnoki mérkőzést nyertünk, és a hispán pontvadászat negyedik helyén tanyázunk" - tudatta még Palasics.