tóth gabi
Hónapokra rács mögé kell vonulnia a korábbi neves NB I-es labdarúgónak. Úgy érzi, a családja után a legfontosabb dolgot vették el tőle.
A 2009-ben kirobbant fogadásicsalás-sorozat magyar szála kapcsán 14 év múltán születtek meg az ítéletek a Kúrián. Az egyik vádlott, B. István egyéves börtönbüntetést kapott. Az NB III-as csapata éléről így távozni kényszerült, a labdarúgó-pályafutása során több NB I-es klubban is szerepelt edző a Mandinernek nyilatkozott a mögötte hagyott és a rá váró nehéz időszakról.
B. István többek között elmondta, a közel másfél évtizede húzódó ügyben természetesen nem érte váratlanul, hogy végül rács mögé kell vonulnia.
– Az ügy egyik koronatanúja, L. Kolos játékvezető azt állította, hogy két edzőmérkőzés végeredménye manipulálása során is telefonon kellett a meccsek alatt kapcsolatban állnia velem. Ez már csak azért is érdekes, mert ugyanebben a vallomásában azt is elismerte: nem is volt nála telefon, soha nem beszéltünk, nem is ismerjük, de még csak nem is találkoztunk soha egymással. (…) Az összes vádból amit felhoztak, semmit nem tudtak alátámasztani, tanúkkal sem, sőt egyetlen telefonbeszélgetés sem szólt ellenem
– bizonygatta a Mandinernek, hozzátéve: a koronatanú ezzel akarta elkerülni a börtönbüntetést, ami sikerült is neki.
B. István egyéves börtönbüntetésébe beszámítják az előzetesben töltött négy hónapját.
– Sőt, minden esély megvan arra, hogy a három hónapos kedvezményt is megkapom, így optimális esetben öt hónapot kell majd rácsok mögött töltenem
– mondta B. István, aki hangsúlyozta: a börtönbe vonulásnál is jobban fáj neki a mellékbüntetése.
Azt, hogy ami a családom után a legkedvesebb számomra, elvették tőlem. Ugyanis mellékbüntetésként 10 évre eltiltottak a labdarúgástól való összes tevékenységtől is.
Igaz, hogy ebből három és fél évet már korábban letöltöttem, de ha ezt a korábbi MLSZ-büntetést beszámítják, hat és fél év iszonyúan hosszú idő. Tízéves korom óta a futballról szól az életem, az utóbbi évtizedben a budapesti Ikarusnál, majd három éve az NB III-as Balatonfürednél értem el sikereket, ahol nem csak a felnőttekkel, hanem gyerekekkel is foglalkoztam. Azok a sorstársaim pedig, akiket a fogadási csalás elején elítéltek, ma már újra a magyar labdarúgásban dolgoznak, és érnek el jelentős sikereket – panaszolta B. István.