tóth gabi
Bíróság elé került a kínos ügy. Megsértették az otthonában ápolt Michael Schumacher magánszféráját azzal, hogy az érsek részleteket árult el a hogylétéről.
Megsértette Michael Schumacher személyiségi jogait, hogy Georg Gänswein érseket 2018-ban több sajtótermék is idézte a legendás autóversenyző egészségi állapotáról – döntött a német szövetségi bíróság.
A Forma–1 hétszeres világbajnoka 2013 végén szenvedett súlyos síbalesetet. Koponyasérülése miatt sokáig küzdöttek az életéért, a családja döntése értelmében azóta sem derült ki konkrétum a hogylétéről. Ezt a védvonalat, Schumi magánszféráját sértette meg, amikor a német főpap részleteket árult el a svájci Schumacher-villában tett (két évvel korábbi, 2016 nyári) látogatása után.
Utána sok kritika érte, amiért rést ütött a család és a közeli barátok által kiépített védőpajzsra. Egy kommunikációs szakértő akkor azt mondta róla: valószínűleg csak azért beszélt a találkozásukról, mert nem naprakész a világi ügyekben. Amikor például George Clooneyhoz hasonlították egy cikkben, fogalma sem volt, ki a hollywoodi sztárszínész.
Gänswein érsek (a néhai XVI. Benedek pápa korábbi titkára, vatikáni bizalmasa) többek között arról beszélt, hogy Schumachert egy terapeuta vitte a nappaliba, meleg volt a keze, az arca pedig a korábbinál kicsit teltebb. A találkozásuk részleteiről beszámoló cikkekben a bíróság döntése értelmében elfogadhatatlanul figyelmen kívül hagyták a beteg személyiségi jogait. A főpap által elmondottakból ugyanis következtetni lehetett arra, hogy Schumi nem tudott egyedül járni, illetve milyen volt a vérkeringése – és mindezt a világsztár vagy hozzátartozói engedélye nélkül. A találkozás nyilvánosságra került részletei közül csak azt nem találta aggályosnak a bíróság, hogy az érsek a hüvelykujjával keresztet rajzolt Schumacher homlokára. Ez ugyanis bevett szokás a katolikus papok és a betegek között.
A sztorival kapcsolatban megjegyzik: Michael Schumacher menedzsere, a sajtóügyeket is felügyelő Sabine Kehm 2015 végén egy közleménnyel cáfolta a Bunte magazin címlapsztoriját, mely szerint az expilóta újra tud járni.
Az akkori helyreigazítás ugyanakkor a bíróság mostani állásfoglalása szerint nem jelentette azt, hogy azóta megengedhető konkrétumokat elárulni a beteg állapotáról.