tóth gabi
Ha Magyarország komolyan gondolja tervét, hogy Budapest egyszer olimpiát tervez, akkor ahhoz létesítmények is kellenek.
Budapesten jelenleg két olyan aréna is épül, melyet hamarosan az egész világ megcsodálhat. Kézilabdában és atlétikában olyan eseményeket rendezünk, amelyekről korábban nem is álmodhattunk.
A Népliget mellett, a Fradi-stadion szomszédságában épül az úl multifunkciós sportcsarnok, melyben jövő januárban a kézilabda-Eb-t rendezzük. Ugyanakkor alig létezik olyan teremsport, melynek befogadására nem lenne alkalmas az aréna. Így például kosár-, röplabda-, jégkorong- és teniszmérkőzéseket, korcsolyasport eseményeket, illetve bizonyos lovas és motoros versenyeket is rendezhetnek majd benne.
Mindezek mellett nagykoncertek, rendezvények, kiállítások helyszínéül is szolgálhat. Napi szinten a munkaterületre belépők száma 950-1050 fő között mozog. Jelenleg 4 toronydaruval, 12 autódaruval és 28 nagyméretű mobil karos emelővel folyik a kivitelezés. A csarnokban 20 ezer néző szurkolhat egyszerre akár már a januári Európa-bajnokságon.
A csepeli stadion építése még a kezdeteknél tart, de idő még van bőven, mivel az atlétikai világbajnokságot 2023-ban rendezik. Az építés kezdetét nehezítette a budapesti városvezetés ellenállása, bizony legjobb atlétáinknak is kampányolniuk kellett amellett, hogy ne kelljen lemondaniuk pályafutásuk legnagyobb lehetőségéről, ha fogy hazai közönség előtt szerepelhessenek.
Az építkezéssel együtt nem csak egy stadiont kap a város: fejlesztési területen a Rákóczi hídtól a Kvassay zsilipig, valamint az új Kábelhídon át egészen Észak-Csepelig új árvízi védmű, part menti gyalogos sétányok, kerékpáros utak, valamint hajóállomások is készülnek. A fejlesztéssel megvalósul továbbá a teljes pesti rakpart északi és déli területeinek gyalogos, kerékpáros és vízi összeköttetése egészen a Csepel-szigetig.