RETRO RÁDIÓ

Szörnyű gyanú, így került doppingszer a magyar kajakosok táborába?

Szörnyű gyanú, így került doppingszer a magyar kajakosok táborába?
vav
Szerző
vav
Létrehozva2018. 07. 13. 09:55

Visszatér a két évre eltiltott klasszis, aki továbbra is bûnügyet szimatol az elmeszelése mögött. Különleges óvintézkedéseket tesz.

Péntektől vasárnapig Szolnokon rendezik a magyar kajakosok és kenusok második válogatóversenyét, amely az augusztusi, portugáliai világbajnokság indulóiról dönt. A viadalon részt vesz Dombvári Bence is, aki kétéves doppingeltiltása után tért vissza a sportághoz.

Dombvári a Bors-nak elmondta: továbbra is tartja, hogy a 2016-os riói olimpia előtt valaki tiltott szert csempészett az ételébe vagy az italába. Éppen ott, Szolnokon az edzőtáborban, ahol most újra versenyez.

"Ebből kiindulva eltöprengtem, hogy ilyen környezetben érdemes-e újabb erőfeszítéseket hoznom"

- jelezte a kajakos, hogy a 24 hónapos eltiltása során felmerült benne a visszavonulás is. Végül azonban a barátai, családja lelki és anyagi segítsége miatt úgy döntött, folytatja a pályafutását.

Bence a sors furcsa fintorának fogja fel, hogy edzője most éppen abban a házban lakik az edzőtáborban, amelynek ajtaját Dombvári két esztendeje nyitva felejtette, így az ismeretlen elkövető akadálytalanul juthatott be a szobájába.

Ez többé nem fordul elő, ételemet, italomat állandóan ellenőrzöm, közös hűtőszekrényt nem használok

- sorolta óvintézkedéseit a 25 éves sportoló.

A világ- és Európa-bajnok korábbi párjával, Hufnágel Tiborral indul K-2 1000 méteren.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.