kulcsár edina
Ha rendszeres testmozgásra vágysz, a fitneszterem számodra is kiváló lehetõséget nyújt. Azonban vannak olyan íratlan szabályok, melyeket illik betartanod! Most figyelj!
Teljesen mindegy, hogy életedben először vagy már profiként lépsz be a konditerem ajtaján, vannak olyan szabályok, amelyekre mindenképp célszerű figyelned, ha nem akarsz kellemetlen szituációkba kerülni.
Egy szerfelett fontos dolog, amit sajnos sokan elfelejtenek: ha belépsz, illik köszönni, s nem csak azért, hogy ne nézzenek faragatlannak, pusztán alapvető udvariasságból is. Ez éppúgy vonatkozik a recepcióra, a teremre, az öltözőre, vagyis minden helyiségben magától értetődően elvárják. Távozáskor se felejtsd el!
Vannak olyan termek, ahol eleve adnak, azonban ha mégsem, akkor mindenképp vigyél magaddal törölközőt a terembe. Hasznos dolog, ha például topban edzel és nem szeretnéd, hogy érintkezzen a bőröd a gépekkel. Nyugodtan terítsd magad alá, mielőtt egy gyakorlatnak nekifogsz! Arról nem beszélve, hogy könnyen le tudod vele törölni az izzadságodat is.
Az alapvető higiéniai szabályok betartása mindenkinek egyértelmű kell legyen. Ne koszosan, büdösen, izzadt ruhában menj tornázni. Mindenképp vigyél magaddal tiszta edzőruhát! Az, hogy ott meg fogsz izzadni, az már más tészta. Arra is figyelj, hogy ne fújd tele magad parfümmel, dezodorral, mert a túl nagy illatfergeteg mások számára zavaró tud lenni.
Természetes folyamat is, hogy összeizzadod a gépet, amit használtál, de ne hagyd úgy! A törölköződdel is letörölheted, de általánosságban elmondható, hogy sok teremben ki van helyezve erre a célra alkalmas fertőtlenítőszer és papírtörlő, amelyek segítségével gyorsan tisztává is varázsolhatod magad után az padot, eszközt illetve használat előtt is letakaríthatod, ha úgy gondolod.
Folytatásért lapozz a következő oldalra!
Fontos a zárt sportcipő használata. Soha ne eddz mezítláb, vagy papucsban, mert amellett, hogy balesetveszélyes, nem is néznének rád jó szemmel a többiek. A megfelelő edzőcipő jó állású, erősíti a boka tartását és rugalmas talpú.
Egy gépet 20 percnél tovább nem túl jó ötlet használni, bár ez attól is függ, hogy mennyien vannak a teremben. Arra mindig figyelj, hogy más is szeretné-e használni, előzd meg, hogy rád szóljanak! Ha sokat kell várni egy gépre, abban az esetben próbáld meg megkérdezni, hogy beszállhatsz-e, mit veszíthetsz, maximum azt mondják, hogy nem, egy próbát akkor is megér.
Bosszantó tud lenni, ha egy-egy súlyzó vagy tárcsa szanaszét hever és nem tudod eldönteni, hogy éppen használják-e vagy sem, éppen ezért te se hagyd széjjel őket! Mindent tegyél vissza oda, ahonnan elvetted! Jobbára ez ki is szokott lenni írva, mégis sokan elfelejtik.
Ha nem vagy biztos abban, hogy hogyan kell használnod az adott berendezést, vagy egyedül nem mersz nekikezdeni a gyakorlatnak, akkor bátran kérj segítséget. Általában vannak szakképzett trénerek is a teremben, de ha nem szeretnél pénzt költeni, akkor célszerű egy rutinosnak látszó vendéget megkérdezni, hogy tud-e segíteni.