tóth gabi
Régóta szerettél volna rendszeresen sportolni, de mindig közbe jön valami? Próbáld ki ezeket a trükköket így kicselezheted a lustaságot és pár héten belül sokkal fittebb leszel.
Mielőtt elkezdenél sportolni, tisztázd magadban, hogy miért is akarod elkezdeni. Akár egy papírra is leírhatod például így:
szeretnék fogyni, egészségesebbnek lenni, megszabadulni a stressztől.
Tedd jól látható helyre a cetlit, hogy minden nap lásd miért „szenvedsz”.
Ha a fél városon át kell utaznod, hogy részt vehess egy aerobik órán, előbb-utóbb feladod. Válassz olyan helyet, ahová a lehető leghamarabb odaérsz.
Ne feltétlenül divatsportot válassz, inkább a hozzád legmegfelelőbbet keresd. A tánc, a tollaslabda, a futás is okozhat örömöt. A lényeg csupán annyi, hogy legalább 20 percig mozogj. Akár olyan sportot is kereshetsz, amiben a gyerekeid is partnerek lehetnek, hisz úszni, focizni, biciklizni a legtöbb lurkó szeret.
Ki mondta, hogy hétről-hétre, mindig ugyanazt a sportot kell csinálnod? Ne érezd úgy, hogy ha egyszer elkezdtél jógázni, akkor örökre ezt kell tenned. Ha már unod a kiválasztott sportot, akkor nyugodtan válts másra. A lényeg, hogy lelkesen csináld.
Ha együtt indulsz el valakivel, nem csak több örömöd lesz a sportolásban, hanem lehet egymást támogatni, motiválni is. Akár 1-1 kollégával is megbeszélheted, hogy hetente egyszer-kétszer az ebédidőben sportolni mentek.
A jó sportruha és felszerelés nem azért fontos, hogy jól néz ki, hanem mert növeli a komfortérzetedet sportolás közben és sokszor még a baleseteket is elkerülheted veled.
Sértő vagy buta beszólások érnek, miközben az utcán futsz vagy egy edzőteremben súlyokat emelsz? Ez nem téged tesz nevetségessé, hanem kritikusaidat. Tegyél a fejedre fejhallgatót, hallgass zenét és zárd ki a rosszindulatú megjegyzéseket.