tóth gabi
A képet kiállító múzeum indította el a keresést.
A londoni Nemzeti Galéria látogatói ledöbbentek, amikor egy 400 éves képen Nike edzőcipőt véltek felfedezni. Az ikonikus márka logója Ferdinand Bol holland mester egyik 17. századi portréján tűnt fel a sasszemű művészetbarátoknak.
Ez a fiúcska a képen biztosan ráakadt a valaha készült első Nike edzőcipőre. Vagy valójában időutazó?
- tette fel a kérdést a The Sunnak Fiona Foskett, aki lányával a Wight-szigetről látogatott el a brit fővárosban nyílt kiállításra.
Felfedezőútjukat igazából a múzeum indította el, amikor közösségi oldalukon felvetették, észrevesz-e valaki egy „modernebb” részletet, ha közelebbről megnézi a festményen látható nyolcéves fiú cipőjét.
Örülünk, hogy ez a kép nagy sikert aratott látogatóink körében
- reflektált a galéria szóvivője, aki nem tért ki az időutazásos teóriára.
Tudvalévő, hogy a Nike márkát 1964-ben alapították, vagyis a kép születése után négy évszázaddal. Azóta viszont néhány művük legalább akkora sikert ér el az aukciókon, mint a középkori festők alkotásai. Michael Jordannek az 1998-as NBA-döntőn viselt kosaras cipője például 2,2 millió dollárért kelt el a Sotheby's áprilisi árverésén. Hogy a cég hogy vette rá a kosaras sztárt a végül róla elnevezett termék viselésére, arról éppen a múlt hónapban került a mozikba az Air - Harc a legendáért című film, amiben a Nike kulisszatitkaiba nyerünk belátást. Hogy ezek közt szerepel-e az időutazás, arról magad is meggyőződhetsz.