6°C
20°C

Bonifác névnapja

RETRO RÁDIÓ

Így lett színész Harrison Ford: „Mindig is félénknek tartottam magam”

Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2026. 05. 14. 20:20

Szenvedélyes búcsú beszédet mondott. Harrison Ford arra kérte az ASU végzőseit, hogy változtassák meg a világot.

Maradandó benyomást keltett Harrison Ford, amikor megkapta díszdoktori címét, az Arizonai Állami Egyetem bölcsészettudományok és humán irodalom területén.

Harrison Ford
Harrison Ford beszédet mondott az egyetemistáknak / Fotó: Northfotó

Harrison Ford beszédében a karrierjéről mesélt

A 83 éves színészt az ASU Egyetem diplomaosztóján tüntették ki május 11-én, hétfőn. Miközben a 14 ezer ember előtt elmondta beszédét, visszatekintett egyetemi éveire, amikor is az állításai szerint nem hozott jó döntéseket.

Az életemet züllött életmóddal pazaroltam el

- állította Harrison Ford.

Az Indiana Jones színésze a könnyebb jegyszerzés érdekében iratkozott be a drámatagozatra, amely megváltoztatta az életét. Eleinte azt gondolta, hogy majd a jegypénztárban fog jegyeket osztogatni vagy a díszletet építi, de legnagyobb meglepetésére beleszeretett a színészetbe. 

Osztálytársaim olyanok voltak, akiket korábban strébereknek és kívülállóknak tartottam. De hamar rájöttem, hogy én is stréber és kívülálló vagyok

- idézi Ford szavait a People. „Megtaláltam a helyem” - mondta.

Ekkor elkezdett színészkedni és rendkívül élvezte. 

„Mindig is félénknek tartottam magam, de a karakter, a jelmez és a smink elrejtése olyan szabadságot, olyan bátorságot adott, amit korábban soha.”

Miközben jól teljesített és a követelményeknek eleget tett, Harrison Ford egy valódi közösségre talált. Miután mentora lett a színházi tanszék vezetője, nyári színházakban kezdett fellépni, majd a wisconsini Ripon College-t elvégezve követte mentorát Kaliforniába és elkezdődött számára a nagybetűs élet.

A színészet nem fizette ki a számlákat, így a színész eleinte asztalosmunkákkal bővítette ki tőkéjét, de minden megváltozott, mikor megkapta a Csillagok Háborújában Han Solo szerepét. Ekkor önmagára talált, de még mindig hiányzott neki a szenvedély. Amikor csatlakozott a Conservation International Nonprofit környezetvédelmi szervezethez, megtalálta azt.

„Egy hely, ahol kamatoztathatom a történetmesélés iránti szenvedélyemet. Nem akartam az ügy plakátfiúja lenni.”  

Harrison Ford szerint az új tudományos eredmények és az új politikák ellenére a természetet továbbra is elveszítjük a haszonszerzés, a korrupció és a konfliktusok miatt. A végzősökhöz is szólt beszédjében, amelyben azt mondta, hogy nagyobb hatalommal bírnak, mint azt gondolnák. Hozzátette, hogy ha kihasználják ezt az erőt, ha megtalálják a vezetői képességeiket, a problémáikat, a hangjaikat, a világ nem fogja tudni figyelmen kívül hagyni őket. Szerinte nincs is rosszabb annál, minthogy az élete végéhez érve az ember azon morfondírozik, nem is élt igazán. 

„Menj, és változtasd meg a világot!”

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.