
58 évesen kezdett el rúdtáncolni a magyar színésznő
A színésznő 58 évesen állította új kihívás elé magát. Xantus Barbara ugyanis rúdtáncolni tanul, de hogy miért, azt ő maga árulta el.
Xantus Barbara a Mokka vendégeként mesélt az elmúlt időszakban megélt kihívásokról, a sportról, új munkahelyéről, valamint azt is elárulta, hogy rúdtáncolni tanul. Xantus Barbara szeptember 14-én töltötte be az 58. életévét, de korát meghazudtoló, kirobbanó formában van. A műsorban elárulta, hogy ennek ellenére sem feltétlenül biztos, hogy megkapja a fiatalabb hölgyekre íródott szerepeket: „Mindegy is, mert a rendezők tudják, hogy hány éves vagyok és nem kapom meg a 48-as szerepeket. A 60-as szerepek várnak rám, a szép, elvált, agyonvert, megvert, meggyötört asszonyok sora. De boldogan, kihívás, klassz!” – mondta nevetve Xantus Barbara, akit nem riasztják meg a számára szokatlan szerepek sem.

Mi állhat Xantus Barbara időtálló szépsége hátterében?
Sok hölgyben felmerül a kérdés, mi lehet Xantus Barbara fiatalságának a titka. A színésznő szerint szerencsés alkat, persze az elmúlt évtizedekben a munkája is segített ennek megőrzésében.
„Genetika is, de van benne meló. Én táncosnő voltam, mondjuk 10 éves koromtól 24-ig, és ez nem múlik el. Tehát a mozgásigény, az, hogy én minden nap futni megyek, hogy az agyára megyek a páromnak, hogy tornázgatok” – emelte ki a művésznő, majd hozzátette, a rendszeres mozgás régóta szerves része az életének, de nem csak a szárazföldi sportok mozgatják. „Úszni nagyon szeretek, mindig van nálam fürdőruha, de szerencsére úgy élünk, hogy ez az életünkbe mindig belefér” – tette hozzá Xantus Barbara, aki szerint fontos, hogy rendszeres legyen a testmozgás.
Xantus Barbara nem csak az edzésben keresi a kihívást
Az előtte álló kihívásokról is mesélt Xantus Barbara, ugyanis a színészet mellett új munkahelye is leköti az idejét. Nemrégiben a Gyömrői Művelődési Központ művészeti igazgatói székét foglalhatta el.
Több küzdelmet adott, mint, amit szeretnék
– kezdi a részletek feltárását Xantus Barbara.

Xantus Barbara új beosztásában megtanulta magát még jobban becsülni, illetve élettársa is támogatja a mindennapokban: „Ha lefelé konyul a szám, ő felfelé húzza” – avatta be a nézőket a színésznő magánélete ezen részébe. Xantus Barbara elmondása szerint sokat köszönhet párjának, nem érzi magát egyedül. Csapatát ugyan még csak most építi, de beleáll a munkahelyi kérdésekbe. „Nagyon nagy kihívás eligazgatni egy művészeti központot egy tájházzal, egy könyvtárral és magával a központtal” – folytatta a beszélgetést Xantus Barbara, akinek a sűrű napirendje nehezen összeegyeztethető a többi feladatával, de kollégái is megértően kezelik, illetve ő maga sem sajnálja a munkával töltött időt. Még egy nem mindennapi sportágra is van ideje, és hogy miért kezdett el rúdtáncolni? Itt a válasz...
De hogyan került képbe a rúdtánc?
Éppen A meztelen igazság című darabot próbálják kollégáival, ennek kapcsán kell elsajátítania a rúdtánc műfaját. „Gyömrőn találtam Krisztát, a rúdtáncoktatót, aki minden munkaidő után keményen edz velem. Ez nem piskóta dolog” – árulta el Xantus Barbara, aki nem áll meg a gyakorlással, még akkor sem, ha fárasztó, de nem teherként éli meg. A színdarab bemutatója november 8-án lesz a RaM Art Színházban.







