tóth gabi
Bíróságon felel egy cserbenhagyásos síbaleset okozása miatt Gwyneth Paltrow.
Gwyneth Paltrow bíróság elé áll, miután beperelték egy 2016-os cserbenhagyásos síbaleset okozása miatt – állítja a New York Post. Terry Sanderson nyugdíjas látszerész még 2019-ben perelte a színésznőt 3,1 millió dollárra, azt állítva, hogy súlyosan megsebesítette őt, miután beleütközött a utahi Park City síparadicsomban 2016. február 26-án.
A látszerész azt állítja, az ütközés miatt agysérülést szenvedett, több bordája is eltört és az élete is tönkrement a baleset óta. Gwyneth Paltrow ügyvédei viszont azt akarják bizonyítani, hogy a férfi hazudik. Éppen ezért a színésznő is beperelte Sandersont, ott a vád az, hogy éppen a férfi ütötte el őt.
A felek az igazukat mostantól a tárgyalóteremben bizonyíthatják, ugyanis ottani idő szerint kedd reggel megkezdődött az ügy tárgyalása, amely előreláthatólag nyolc napig tart majd.
Paltrow-hoz közel álló források azt állították a lapnak, hogy tanúskodni fog a saját védelmében, de az egyelőre nem tisztázott, mikor jelenik meg a tárgyalóteremben. Pedig a jelek szerint igazát akár könnyedén bizonyíthatja is, ugyanis a színésznő és jogi képviselői azt állítják, hogy Sanderson, aki 69 éves volt, amikor Paltrow 2021-ben ellenkeresetet indított, egy évvel a baleset előtt azt mondta orvosának, hogy az egyik szemére vak – azaz nem a baleset következtében sérült meg a látása.
Ráadásul a nyugdíjas látszerész azt is bevallotta korábban, hogy nem emlékszik a történtekre, ellenben Paltrow-val, aki tisztán fel tudta idézni az aznapi eseményeket.
"Paltrow nagyon tisztán emlékszik a történtekre. Élvezte a síelést a családjával Utahban, amikor a felperes hátulról nekiütközött. Emiatt a színésznő nagyon dühös lett a férfira, aki elismerve hibáját, még ott a helyszínen bocsánatot is kért Paltrow-tól" – áll az ügyvédek által benyújtott dokumentumban, amely azt is kiemeli, hogy a látásproblémáin kívül 15 másik krónikus egészségügyi problémája is volt már a baleset előtt is Sandersonnak. Ráadásul Paltrow jogi képviselője azt is állítja, hogy a felperes orvosai olyan agyteszteket végeztek, amelyek nem mutattak ki „semmilyen hiányosságot a kognitív működésében” a balesetet követően.
Annyi bizonyos, hogy a bíróság korábban már kimondta, a férfi nem követelhet milliós kártérítést, "csak" 300 ezer dollárt.