tóth gabi
A régmúltat és a jelent ötvözi a videóklip.
Érdemes már most megjegyezni az Aranyhajú hármasok nevét. Bemutatkozó klipjük alapján ugyanis kijelenthető, hogy nem mindennapi zenei utazásra invitál minket Bársony Bálint és Elek Norbert, a Magyar Rhapsody Projekt zeneszerzői, valamint a színpadi mű szerzője, a dalszövegért is felelős Toót-Holló Tamás.
Az aranyhaj nagyon jó című dal központi hangja Kubinyi Júlia, a Dűvő és a Rustico zenekar énekese, de hallhatjuk benne Vadkerti Imrét, a Kormorán frontemberét, és Molnár Levente operaénekest is, aki a világ egyik legkeresettebb bariton hangja a legnagyobb és leghíresebb operaszínpadokon.
A különleges zenei vállalkozás kereteit megteremtő zenés színpadi mű, az aranyhajú gyermekekről szóló közismert népmese történetén alapul, amit Két aranyhajú ifjú címmel Jankovics Marcell rajzfilmje is megörökített már a híres Magyar népmesék című sorozat egyik legkiválóbb epizódjában. A mű ugyanakkor messze nem éri be annyival, hogy ezt a történetet csupán mesébe illőnek tekintse. A színpadi történések ennek a darabnak a felfogása szerint már-már mitikus értelmet nyernek: egyrészt a nagy, ősi kultúrák az aranykorok emlékét őrző érckori példázatai felé, másrészt a magyar Árpád-kor metatörténelmi olvasatai felé is utat nyitnak.
A történetben kiemelkedő jelentőségű az a rész, amikor három csodás ígéret hangzik el annak a három lánynak a szájából, akik arról ábrándoznak, mire lennének ők készek akkor, ha a király feleségül venné őket. A videoklip dala is ezt a jelenetet zenésíti meg: pontosan érzékeltetve a király seregét éltető, vagyis az anyag erejét megsokszorozó két csodás ajánlat és a magyar Aranykor visszatérését ígérő, spirituális erejű harmadik ajánlat különbségét.
A klip kórusrészeit Simon Panna Bogi, Czigány Judit és Gőbölös Krisztina, valamint Karányi Péter, Varga-Tóth Attila és Nikita Braga adták elő. A páratlan zenei együttműködéshez hozzáteszi a maga zenei világát Molnár Levente, Szemerédi Bernadett, Várai Áron, Megyimórecz Ildikó, Heinczinger Mika, Fürjes Anna Csenge és Vadkerti Imre is.
A dal szimfonikus zenei kíséretét a Budapest Scoring Orchestra játssza el a klipben Illényi Péter vezényletével. A folkopera teljes zenei anyaga az aranyhajuharmasok.hu weboldal Zenék menüpontja alatt, illetve immár valamennyi zenei megosztófelületen elérhető és meghallgatható.