kulcsár edina
Megkérdeztük Joshi Bharatot, hogy ő hogyan spórol a mindennapokban.
Az ismert műsorvezetőnek több tippje is van arra, hogyan foghatjuk vissza az energiafelhasználásunkat, legyen szó vízről, elektromosságról vagy fosszilis energiaforrásokról. Ő így tartja kezében a gyeplőt, vagyis oldja meg, hogy ne szálljanak el a számlái és csökkentse ökológiai lábnyomát.
"Energiatakarékos izzókkal és gépekkel például csökkenthetjük a havi kiadásokat. De spórolni nemcsak a rezsivel lehet. Újrahasznosítással is tudunk pénzt megtakarítani" - kezdte lapunknak Joshi, aki már kora gyermekkorában, megtanult néhány trükköt és praktikát. "Gyermekkoromban például régi ágyból csináltunk szekrényt, nem kidobtuk a faanyagot, hanem újrahasznósítottuk a régi bútorokat. Ilyen módon lett hintánk is"- emlékezett vissza a sorselemző.
Joshi a téma kapcsán szót ejtett a nagymértékű pazarlásról is, amit tapasztal szerte a világban. "Sajnos a boltokat úgy tervezik, hogy minél több árut vegyünk meg. Tudatosan kell vásárolni, mindig csak annyi terméket szerezzünk be, amire épp szükségünk van. Ezzel is sokat tudunk spórolni" - hívta fel a figyelmet a műsorvezető, aki egy jótanáccsal zárta a beszélgetést.
"Az ivóvíz készletek sajnos nem tartanak örökké."
Ezért például fogmosásnál elegendő egy pohár vízzel öblögetni, nem kell folyamatosan folyatni a vizet.
"Ezzel is sokat tudunk spórolni, nem csak a saját háztartásunk, hanem a Földünk érdekében is" - summázta Joshi Bharat.