kulcsár edina
A mulatós zenészrõl nap mint nap jelennek meg cikkek, ám életének vannak olyan részei, amik kevésbé ismertek. Eláruljuk ezeket!
Galamos Lajos szabadulása óta uralja a címlapokat, hiszen minden nap megjelenik róla néhány új hír. A zenész sokszor áll a nyilvánosság elé, hogy cáfolja vagy éppen megerősítse a róla szóló pletykákat.
Mi most nem légből kapott híreszteléseket, hanem meglepő tényeket árulunk el neked Lajcsiról! Nem biztos, hogy tudtad róla ezeket!
Utcazenészként kezdte
A mulatós király sem színpadra született, huszonhárom évesen az utcán kezdett el zenélni. Üzletközpontok előtt és közterületeken népszerűsítette nótáit, hiszen akkor még senki nem hitt igazán a sikerében. Mindenféle segítség nélkül küzdötte fel magát a mulatós szakma csúcsára.
Egy hajléktalan tanácsára lett mulatós zenész
Lajcsi kezdetben klasszikusokat játszott barátjával, ezzel szórakoztatták a járókelőket. A mulatós zene ötlete egy hajléktalan fejéből pattant ki, aki a Blikk információ szerint a következőket mondta a zenésznek:
Hé, miért nem inkább a Schneider Fánit fújjátok?
Lajcsi ekkor döntött úgy, hogy ennél a műfajnál marad. Jótevőjéről utána sem feledkezett el, sőt a későbbiekben sokszor adakozott hajléktalanoknak.
Neki köszönhetjük Győzikét
Gáspár Győző nevét valószínűleg nem ismernénk Lajcsi közbenjárása nélkül. A showman a Dáridó színpadán tűnt fel először, karrierje ezután indult be igazán. Győzike sosem felejti el Lajcsi támogatását, ráadásul fogadott apjának tekinti őt. Kiszabadulása után azonnal a segítségére sietett.
Tehetségkutatóban is feltűnt
2009-ben a Csillag Születik döntőjén trombitált, ezzel erősítve az egyik versenyző produkcióját. Veres Robi végül neki is köszönhetően közönségdíjat nyert, bár sikerei ellenére ma már eltűnt a rivaldafényből.
Sváb családi hagyományt követ
Sváb családból származik, az eredeti családnevük Grósz volt. A zenélés náluk családi hagyomány, hiszen nagyapja és apja hétvégenként lakodalmakat járva zenéltek.