kulcsár edina
Bemutatunk öt olyan példát, amikor sokat köszönhet a világ bevándorlóknak. Nélkülük ugyanis szegényebb lenne a nemzetközi sztárvilág.
Kim Kardashian jelenleg maga az amerikai álom: gazdag, népszerű, milliók figyelik irigykedve minden lépését, és egy világsztár, Kanye West neje. Ám valószínűleg ebből semmi nem valósult volna meg, ha a nagyszülei ottmaradnak Örményországban.
Schwarzenegger itt született a szomszédos Ausztriában a Graz melletti Thalban. Osztrákként olyan magasra jutott, amilyen magasra a legtöbb amerikai sem. Népszerű akciósztár, milliók példaképe és még kormányzó is volt. Ettől feljebb pedig csak azért nem kerülhet, mert a jelenlegi törvények tiltják, hogy külföldi legyen az USA elnöke.
Rita Ora az egyik legnépszerűbb fiatal énekesnő, aki nemcsak a zenéjével tudott érvényesülni, de több divatmárka arcaként is feltűnik. Bár a karrierje Angliban indult, valójában Koszovóban született, ráadásul keresztény és muszlim szülők gyerekeként. Egyéves korában költöztek Londonba 1991-ben, hatalmas szerencsénkre. Hiszen, ha a hangja nem is annyira, a látványa biztosan hiányozna.
Az idén júliusban 83 évesen elhunyt Omar Sharif szír származású, de már Egyiptomban született. Onnan küzdötte fel magát Golden Globe-nyertes, Oscar-jelölt hollywoodi legendává. Visszavonulása után hazaköltözött Kairóba.
Ha Lugosi Béla nem emigrál az USA-ba 1920-ban, Magyarország kevesebb lenne egy nemzetközi sikerrel, a világ pedig egy tökéletes Drakulával. De az élet úgy hozta, hogy Lugosinak ki kellett vándorolnia, neve pedig azóta is szent a vámpírrajongók körében. 1931-ben az állampolgárságot is megkapta, soha nem tért haza.