tóth gabi
Egy fotósorozatban mutatja meg a társadalom egyik legnagyobb veszélyét. Cinthya Dictator felszólalt a káros jelenség ellen.
Cinthya Dictator, a magyar közösségi média extravagáns modellje és fotóművésze karcos képsorozattal jelentkezett az Instagram-oldalán, amelynek lényege, hogy az arcretusálás és a közösségi média filterek milyen önbizalomromboló, jellemtorzító hatással bírnak. Cinthya köztudottan a fotósorozataiban szokta - a sokszor kritikus - gondolatait közvetíteni a nagyérdemű felé. Legújabb fotósorozata a „FACEAPP” nevet viseli, és az arcretusálós lányok kerültek a célkeresztjébe.
Az Instagram-bejegyzésből kiderül, hogy a fotóművésznek erős véleménye van a közösségi média társadalomformáló hatásairól.
Ahogy a 15 perc hírnév, úgy digitális plasztikai sebészet is demokratizálódott. A közösségi média minden eddiginél több lehetőséget ad arra, hogy összevethessük magunkat mások szürreális avatárjaival
– kezdte gondolatát a művészlélek.
A képsorozatban megjelenik egy Cinthya által varrt bőrmaszk, amivel a retusált arcok káros jellegét szemlélteti. Egyfajta bizarr hangulatot árasztanak a képek, miközben mély háttérüzenetük van.
A közösségi oldalak legnépszerűbb karakterei mind-mind a szépség és gazdagság illúzióját keltik, ami az eltárgyiasodást tárja egy egyre elmagányosodóbb társadalom elé.
Az áldokumentarista portrék tükröt tartanak és bizarr jövőképet festenek a közösségi oldalak álomvilágában elveszettek számára. A képsorozat utolsó, időskori portréja a jövőt, az első filterek mögött megöregedett generációt prognosztizálja” – fejtette ki Cinthya a társadalomra veszélyes jelenség következményeit.