-6°C
0°C

Veronika névnapja

RETRO RÁDIÓ

Tragikus hír érkezett, meghalt Demény Attila

Tragikus hír érkezett, meghalt Demény Attila
Doris
Szerző
Doris
Létrehozva2021. 05. 11. 15:17

Hatvanhat éves volt.

Hatvanhat éves korában, súlyos betegség után kedden meghalt Demény Attila Nádasdy Kálmán- és Erkel Ferenc-díjas kolozsvári zeneszerző, operarendező, zongoraművész – adta hírül internetes oldalán a kolozsvári Szabadság napilap és az MTI.

Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay

Demény Attila 1955. március 2-án született Kolozsváron, a Gheorghe Dima Zeneművészeti Főiskolán 1979-ben végzett zongora és zeneszerzés szakon, majd 1987-ben a bukaresti Színház- és Filmművészeti Főiskolán szerzett operarendezői képesítést. Azóta a Kolozsvári Magyar Opera rendezője, majd főrendezője volt. Betöltötte a Romániai Magyar Zenetársaság elnöki tisztségét is. Ő mutatta be először Erdélyben Kodály Zoltán Psalmus Hungaricusát (1992) és Bartók Béla Cantata Profanáját (1995).

Demény Attila zenei pályafutását Sepsiszentgyörgyön kezdte karmesterként, majd 1980 és 1983 között a nagyszebeni filharmónia zongoraszólistájaként dolgozott. 1992-ben megalapította a kolozsvári operastúdiót, 2003 és 2006 között a balatonfüredi Művészeti Fesztivál művészeti igazgatója volt.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.