kulcsár edina
A színész könnyeivel küszködve mesélte el élő adásban, hogy csak a szülei élték túl a II. világháború borzalmait....
Forgács Gábor színész egy olyan világba született, ahol az emberek Európa-szerte bizonytalanságban élték a mindennapjaikat. Szülei a II. világháború kirobbanása előtt nem mertek gyermeket vállalni, így az édesanyja az ő érkezése előtt hat gyermekét elvetette. Gábor végül a háború után nem sokkal fogant, és édesapja kijelentette, elválik feleségétől, ha ismét a vetélés mellett dönt. A színész szülei nem ok nélkül féltek a jövőtől…
Forgács Gábor Joshi Bharat műsorában beszélt először nyilvánosan arról, hogy nagyszüleit a náci halálgyárak egyikében ölték meg származásuk miatt.
„Akkoriban féltek az emberek egy újabb háborútól, családi tragédiától. A szüleim sem tudták, mi lesz velünk, mi lesz a gyerekkel. A II. világháború nem egy kis játék volt, különösen egy bizonyos népcsoportnak nem… Bevallom őszintén, én oda tartozom. Mindenkit kiirtottak, mindenkit! Az anyám és az apám családjából is ők maradtak egyedül. Az apám édesapja és a két fiútestvére ott haltak meg mellette. Éhen haltak Dachauban… A nagymamám pedig Bergen-Belsenben halt meg. Anyai ágon volt olyan rokonom, akiről csak azt tudjuk, hogy elvitték és soha többé nem jött hír felőle. Hatalmas kérdőjel az életemben, hogy hogy van az, hogy nekem se egy nagyszülőm, de egy nagybácsim, se egy unokatestvérem nincsen”
- mesélte a színész a Joshi, a legjobb barát műsorában a FEM3 képernyőjén.
...