tóth gabi
A bizalom nemcsak annyiról szól, hogy hihetsz-e a párodnak. Elemi erejû, mély kötelék. Ezek a jelek csalhatatlanul megmutatják, ha a kapcsolatotokban kölcsönösen számíthattok egymásra.
Az érzéseinkről mesélni mindig ijesztő, mivel ilyenkor teljesen kiadjuk magunkat a másiknak. Ha a párod képes elengedni ezt a görcsöt, és mély beszélgetésekbe bonyolódni veled, akkor bízhatsz benne. De ne ijedj meg akkor sem, ha nem tud könnyen megnyílni – lehet, hogy előbb fel kell dolgoznia az érzelmeit, és csak utána tud beszélni róluk.
Aki képes elismerni, ha hibázott, és szükség esetén elnézést kérni, az hajlandó beengedni a másikat a belső világába. Aki viszont letagadja a hibáit, és megpróbál kibújni a felelősség alól, az még mindig tartja a távolságot.
Akinek nincs rejtegetnivalója, az elmeséli a napja részleteit, és nem bizonytalanít el azzal, hogy egyes dolgokba nem avat be. Egyszerűen az élete részének tekint.
Az érintés nem mindig szexuális tartalmú dolog – sokszor egyszerűen a kettőtök közötti intimitást jelképezi. Sokat elárul a viszonyotokról és a bizalomról, hogy megérintitek-e, megölelitek-e egymást néha „csak úgy” is.
A külön kassza mindig feltételez némi távolságtartást, és akár azt is jelképezheti, hogy egy bizonyos szinten semmi jóra nem számítasz a partneredtől, ezért bebiztosítod magad. Aki viszont képes az anyagiak terén is őszinte lenni, az komoly bizalomról tesz tanúbizonyságot.
Ha elbizonytalanodsz a kapcsolatotokban, például megjelenik a színen egy csinos kolléganő, aki neked nem különösebben szimpatikus, és a párod mindent elkövet, hogy ne érezd magad rosszul, és tudd, hogy a téged tart a legtöbbre, akkor tényleg nincs miért aggódnod.
Ha képes elszakadni a mosogatástól, és feléd fordulni, mert beszélgetni szeretnél vele, akkor valószínűleg érdekli a mondanivalód. Ha viszont zárt testtartást vesz fel, például keresztbe teszi a lábát, és összefonja a karját maga előtt, akkor távolságot tart tőled.
Ha rossz napod van, és ki akarod önteni neki a szívedet, nem lát el tanácsokkal, és nem akarja átvenni az irányítást, egyszerűen végighallgatja a mondanivalódat - ez az igazi összhang jele.
Ha kíváncsi valamire, kérdéseket tesz fel, érdeklődik, nem pedig kihallgat és faggatózik. Bízz az érzéseidben: ha rosszul érzed magad a kérdéseitől, akkor ott bizony tényleg valami baj van.
Ha nyugodtan odaadja a telefonját, hogy hívj fel valakit, vagy keress meg valamit benne, nem kell tartanod attól, hogy titkolnivalója van.
Aki át akar verni, az általában túljátssza a szerepét, például folyamatosan a szemedbe bámul. Aki viszont őszinte veled, az egyszerűen önmaga, amikor veled beszél, így nincs a beszélgetésetekben semmilyen feszélyezettség.