Létrehozva: 2016.08.15.

Micsoda hősök! A női vízilabdások bejutottak az elődöntőbe

Kétszer táncolt vissza a kiesés szélérõl a válogatott, amely az Egyesült Államokkal meccsel a döntõbe jutásért.

A magyar női vízilabdások kétszer álltak talpra Ausztrália ellen, és végül büntetőlövések után jutottak be az elődöntőbe a riói olimpián, ahol az USA lesz az ellenfelük.

Az első negyedben nagy volt a baj, az ellenfél három góllal elhúzott, a magyar lányok közben folyamatosan hagyták ki a helyzeteiket, az első gólunkat is büntetőből sikerült megszerezni.

A 13. percben már 5–1-re vezetett Ausztrália, Bíró Attila szövetségi kapitány pedig azonnal időt kért, és kapust is cserélt, Gangl Edina nagyon gyenge napot fogott. A szünetig már csak két gól született ezután, mindkettőt Magyarország szerezte, Tóth Ildikó szó szerint az utolsó másodpercekben dobta be a válogatott harmadik gólját.

A harmadik negyed elején feljött a magyar csapat mínusz egy gólra, az ausztrálok képtelenek voltak gólt dobni Kasó Orsolyának, Magyarország pedig 5–1-ről talpra állt, és kiegyenlített (6–6)!

Az utolsó negyedre az ausztrálok fordulhattak egygólos előnnyel, az első két támadásunkból nem lett gól, sajnos így megint meglépett Ausztrália. De innen is volt visszaút, három perccel a vége előtt 8–8 volt az állás! Mi több, labdája volt Bujka Barbaráéknak a fordításhoz, de Keszthelyi nem talált a kapuba.

Maradt a 8–8, jöhettek a büntetőlövések. Az első hat dobásból csak egy volt rossz, az ausztrálok csapatkapitánya a kapufát találta el. Czigány Dóra nem hibázott, Antal Dóra is magabiztosan vágta be a labdát a kapuba, Magyarország a semmiből hozta vissza a meccset, és bejutott az elődöntőbe, ahol majd az amerikai csapat lesz az ellenfél!