Létrehozva: 2017.12.18.

Szenzációs teljesítmény, Magyarország tarolt az úszó Eb-n

Csak egy ország elõzte meg a mieinket.

Magyarország a második helyen zárt a koppenhágai rövid pályás úszó Európa-bajnokság éremtáblázatán. A mieink 8 aranyérem mellett három ezüstöt és két bronzot szereztek. Az első Oroszország lett, a mienket Olaszország, Hollandia és Németország követte a táblázaton.

Hosszú Katinka remekelt

A háromszoros olimpiai bajnok Iron Lady hat aranyéremmel zárta az Európa-bajnokságot. Katinka utolsó érmét 50 méter háton szerezte.

Ez a legfényesebb aranyérem számomra a hat közül, hiszen ez volt az utolsó versenyszámom itt, Koppenhágában, illetve sprintszámról van szó, ezt megnyerni nagy dolog.

Ráadásul ez volt az egyetlen egyéni csúcs, amit ezen a versenyen úsztam, ennek pláne örültem

- idézi Katinkát az MTI.

Kapásé az utolsó arany

A magyar küldöttség nyolcadik aranyérmét Kapás Boglárka szerezte. A 24 éves úszó 400 méteres gyorson csapott elsőként a célba.

Végre valami jó dolog, hiszen ez az év eléggé hullámzó volt, és eddig többnyire lent voltam

- mondta el Kapás a Magyar Úszószövetség Facebook-oldalán.

Bernek két érmet nyert

A magyar küldöttség férfi tagjai közül Bernek Péter zárta a legjobb Eb-t. A 25 éves versenyző 400 méter vegyesen aranyérmes lett, mellette pedig egy ezüstéremmel is gazdagodott.

Elégedett a kapitány

Az éremtáblázaton elért második hely után természetesen a szövetségi kapitány, Sós Csaba is elégedetten értékelte az Eb-t.

Nem nagyon tudnék negatívumot említeni. Furcsa is lenne, ha tizenhárom érem és számos döntős szereplés után kifogásokat keresnék