Magyar Péter a feleségével "agresszív, megfélemlítő, fenyegető" volt

POLITIK
Létrehozva: 2020.09.18.

Erre a Fradira még Simon Tibi is büszke lenne

Hősies küzdelemben, újabb sztárcsapatot búcsúztatott a Ferencváros a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtezőjében. A zöld-fehéreket már csak egy lépés választja el a csoportkörtől.

A Ferencváros hazai pályán 2-1-re győzte le a Dinamo Zagrebet a BL harmadik selejtezőkörében, és bejutott az elitsorozat playoffkörébe. A magyar bajnok az előző idényben ugyanebben a szereposztásban 4-0-ra kapott ki a horvátoktól, és 5-1-es összesítéssel esett ki. Idén azonban teljesen megérdemelten lépett tovább a zágrábi sztárklub ellen Szerhij Rebrov együttese.

A Fradi egy lépésre a BL-csoportkörtől
Fotó: MTI

Csodát tett Rebrov

Szerhij Rebrov a 17. nemzetközi kupamérkőzésén irányította a Fradit, amely mindössze kétszer szenvedett vereséget ezalatt (Ludogorec 0-3, Dinamo Zagreb 0-4). Az idei évadban a svéd bajnok Djurgarden (2-0), a skót sztárcsapat, a Celtic (2-1) és a Dinamo Zagreb (2-1) sem bírt a magyar klubbal. Mindhárom mérkőzésen taktikailag is ellenfele felé nőtt az ukrán mester által repített magyar rekordbajnok.

„A Celtic ellen láttam hasonló küzdést a játékosaimtól. A három legjobb kiemelt csapatot győztük le az idei sorozatban. Elmondtam a fiúknak, hogy ha sikerül, akkor történelmet fognak írni, igaz, egy lépés még hátra van”

– értékelt a találkozó után Szerhij Rebrov.

Szerhij Rebrov
Fotó: MTI

Hatalmasat küzdöttek a magyar játékosok

Az egész csapat végig harcolt a Dinamo Zagreb ellen, de Lovrencsics Gergő és Sigér Dávid fanatizmusa még így is feltűnő volt. Előbbi nemrégiben tért vissza sérülése után, majd két perc után vezetést szerzett, az első félidőben azonban le kellett cserélni sérülés miatt. Rájuk különösen igaz a 18 éve elhunyt klublegenda, a küzdeni tudásáról elhíresült Simon Tibor mondása.

„Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű.”

Öngólja után sem omlott össze Uzuni

Az első félidőben nem játszott jól a nyáron 1,8 millió euróért (646 millió forint) szerződtetett Myrto Uzuni, az ő öngóljával egyenlített a Zagreb. Rebrov azonban bízott az albán szélsőben, aki meghálálta ezt, és a második félidőben megszerezte a győztes gólt. Uzuni olyan sebességgel száguldott végig a pályán, hogy a horvát védők még felrúgni sem tudták.

Uzuni győztes gólja:

A Ferencváros a BL playoffkörében a norvég Molde ellen, már oda-visszavágós párharcot játszik. Amennyiben továbbjut, ott lesz a BL-főtábláján, kiesés esetén pedig az Európa-liga csoportkörében folytatja. Az első mérkőzést jövő hét szerdán, 21 órától rendezik Norvégiában.