tóth gabi
Miért dúlta fel ennyire a társadalmat Suhajda Szilárd története?
"Felelőtlen, önző ember, aki nem gondolt a gyerekére és különben is, minek ment oda?" Ezeket írták emberek órákkal azután, hogy kiderült, Suhajda Szilárd nem tér vissza a Mount Everestről. Erőss Zsolt özvegye a Mandinernek kifejtette, szerinte mi motiválta az ítélkezőket.
Ahogy a közösségi média-posztomban is írtam, a hegymászással egyidős az a kérdés, hogy „miért?”. Jobb esetben ez egy valódi kíváncsisággal és nyitottsággal feltett kérdés, amire lehet válaszolni. Rosszabb esetben ez valójában egy vádaskodás. Ez két különböző irány, amire különbözőképpen kell válaszolni, hiszen mindegyiknek más a gyökere. Aki tájékozódni szeretett volna, az megtette csendben. Az indulatok erősségéből azt gondolom, a második esetből született a legtöbb komment
- fogalmazott Sterczer Hilda, majd megválaszolta az egyik nagy kérdést is Suhajda Szilárd halálával kapcsolatban: Miért dúlta fel ennyire a társadalmat a hegymászó története?
Nem vagyok pszichológus és nem vagyok szociológus se, így csak a saját észlelésemre tudok hagyatkozni. Az elmúlt években nagyon sok feszültség gyűlt fel az emberekben. Gondolok itt a covidra, a szomszédunkban folyó háborúra, a jelenlegi egzisztenciális válságra. Mindez annyi frusztrációt szült, aminek a leengedéséhez egy szelep volt a jelenlegi tragédia. Mindemellett a válások magas száma miatt sokan nőttek fel apa nélkül, és elemi erővel törhet fel ez az elnyomott fájdalom: „Hogy hagyhat el egy gyermeket az apja?”
- mondta Erőss Zsolt özvegye, aki korábban úgy fogalmazott: „Fizikailag ugyan élünk, de azt az életet éljük, amit élni szeretnénk? A hegymászó él. Igazán él”.