tóth gabi
A méz remekül hidratál, puhít, frissít és megnyugtat. Rendkívül gazdag ásványi anyagokban és a bőr számára különösen fontos vitaminokban is. Ha szépségápolásra használod, soha ne melegítsd 35 Celsius-fok fölé, mert értékes anyagai elveszhetnek.
A méz a természet egyik csodája, nem véletlenül hívják az “istenek eledelének”. Már az ókori egyiptomiak is tudták, hogy nem csak egészségmegőrzésre, de szépségápolásra is használható. Így hát te is bátran tekinthetsz rá úgy, mint az egyik legjobb kozmetikumra.
3 kanál mézet keverj simára 3 kanál joghurttal és két kanál mandula olajjal. Egyenletesen kend az arcodra, és 20 percig hagyd rajta. Ennyi idő kell ahhoz, hogy a bőröd felszívja a tápanyagokat.
Mivel az arcod mellett a kezedet is megviseli a téli zimankó és szél, nem árt egy kicsit ezt is kényeztetned. Erre is remekül használható a méz. 1 tojássárgáját és 1 kanál olívát keverj össze 2 kanál mézzel és ezzel borítsd be a kezed. A legjobb, ha 15-20 percre ráhúzol egy cérna kesztyűt és úgy pihensz egy kicsit. Meglátod az összes repedésnek és szárazságnak búcsút inthetsz.
Keverj el 1 rész mézet 1 rész olívaolajjal, dörzsöld be a hajba, majd csavard meleg törölközőbe. Hagyd rajta legalább 20 percig, és sampont használva öblítsd ki. Nagyon jót tesz a fejbőrnek is, és fényes, rugalmas lesz tőle a hajad.
A száraz, repedezett ajkaknak is nagy segítség, ha bekened mézzel, de legalább 10 percig próbáld meg kibírni, hogy nem nyalod le!
A méz jótékony hatását az egész testeden is kipróbálhatod, ha a fürdővizedbe csurgatsz egy keveset. Intenzívebb hatásúvá válik a fürdőd, ha vanília, jázmin és grapefruit illóolajokat is csepegtetsz a kádba. Sőt, szaunázás közben is kipróbálhatod! Ilyenkor egy kevés vízzel vagy sörrel hígítva kend a bőrödre, hihetetlenül puha lesz a végén a tested tőle.
+ 2 tipp
- Ha kikristályosodott a mézed, állítsd egy kis időre meleg vízfürdőbe, akkor folyékony lesz.
- Ha elfogyott a mézed az üvegből, de még vastagon ragacsos mindenhol, töltsd fel a csuprot egy kevés ecettel, és jól rázd össze. Az így kapott mézecettel remekül lehet különböző salátákat ízesíteni!
KERETES
YESSSS: Manuka a mézek királynője
Az Új-Zélandon őshonos manuka fa virágaiból származó mézet tartják az egyik legerősebb antibiotikumnak. Vágott vagy égési sérüléseknél jól véd a fertőzésektől, megszünteti a pattanásokat, segíti a hegek gyógyulást is. Az akné, a pikkelysömör és az ekcéma ellen is kipróbálhatod. A láb- és körömgombát a manukaméz külső és belső alkalmazásával egyszerre érdemes kezelni a legjobb eredmény érdekében. Ha torokfájás vagy a megfázás első jeleit észleled, a legjobb, ha rögtön beveszel belőle egy-két kanállal. A legtöbb méztől eltérően a manukaméz hatékonyságát a fény és a hőmérséklet szinte egyáltalán nem tudja károsítani.