tóth gabi
Valljuk be, a sapkaszezonban a legnehezebb ápoltan és frissen tartani a hajat. Lehetetlen azonban nincs, csak néhány apró szabályt kell betartani. Összegyûjtöttünk mindent, ami a ragyogó frizurához kell.
Ugyan már! Hajat mosni mindenki tud!
Így gondoljuk, ugyanakkor mégsem csináljuk helyesen. Pedig a fejbőr szakszerű ápolásán nagyon is sok múlik. Megveheted a legdrágább sampont, mit sem ér, ha nem használod helyesen, hisz a rossz technika korpásodáshoz vagy éppen zsírosodáshoz vezethet. Legfontosabb, hogy a sampont mindig vízzel hígítva tedd a hajra, és hogy a fejbőrt mosás közben ne körömmel, hanem az ujjbegyekkel masszírozd. Ez a módszer remekül serkenti a vérkeringést és csökkenti a hajhullást is.
A meleg olajjal kombinált fejmasszázs hidratálja a fejbőrt. A célra tökéletes a kókusz-, a mandula- vagy az olívaolaj. Az olajakat kissé melegítsd fel, és hajmosás előtt masszírozd a fejbőrbe.
Száraz, töredezett hajra: Fél pohár tejfölből és egy evőkanál olívaolajból készíts pakolást.
Lelapuló tincsekre: Sör és víz 1:1 arányú keverékével öblítsd le a hajat mosás után.
3. Szárításnál ne használj forró levegőt!
A vizes haj érzékeny, sérülékeny, ezért fontos, hogy soha ne használd a legnagyobb fokozaton a hajszárítót. Arra is ügyelj, hogy a hajsütőbe és a hajvasalóba csak teljesen száraz tincsek kerüljenek.
Ha a fejbőr és a hajhagymák megkapják a fontos vitaminokat és ásványi anyagokat, egészségesebb, erősebb lesz a hajad és könnyebben kezelhető a frizurád. Egyél minél több barna rizst, kölest, vagy rostot, melyek mind tartalmazzák a hajat tápláló olajokat és vitaminokat. Emellett iktass be az étkezéseidbe lédús gyümölcsöket és zöldségeket. Fontos az A-, B-, E- és H-vitamin, vas, jód, folsav és cink.
spenót, sütőtök, avokádó, tojás, teljes kiőrlésű gabonafélék, zabpehely, sajt, lenmag.
Hajerősítő gyógytea: fél teáskanálnyi zúzott bojtorjángyökeret, csalánlevelet, ökörfarkvirágot és kamillát keverj össze, és forrázz le három deci vízzel. Naponta egy csészével igyál belőle.
.