RETRO RÁDIÓ

Szökik a pénzed, nyáron többet fogyaszt a hűtőd

Szökik a pénzed, nyáron többet fogyaszt a hűtőd
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2015. 07. 12. 22:30
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Ripost

Azt hitted nyáron alacsonyabb lesz a rezsiköltséged, hiszen vége a téli fûtésnek. Amikor azonban meglátod a számlát sokkot kapsz, mert sokszor több, mint a téli hónapokban. Ennek oka, hogy nyáron a hûtõberendezések sokkal többet fogyasztanak.

A nyári melegben inkább tűröd a hőséget, mert nem szeretnél horribilis villanyszámlát. Nem használsz légkondit, nem dugod be a ventilátort sem. Aztán a hó végi számlán látod, a spártai körülmények ellenére sem spóroltál szinte semmit.

Ennek oka, hogy nyáron a hűtőd is nagyon pörgeti a villanyórát.

A pénzed pedig alattomosan kikúszik a pénztárcádból.

Számít a márka

Sokszor mondják, a legdrágább nem a legjobb. A hűtőknél azonban ez nem igaz. Ha drágább, akkor jobb is. Lehet, hogy kicsit több pénzt kell rá költeni, de hosszútávon spórolni fogsz. Hiszen a hűtőszekrények 24 órában üzemelnek, így folyamatosan áramot fogyasztanak. Ha odafigyelsz, akkor A+, vagy akár már A++ besorolású hűtőgépet is jó áron találhatsz, ami a leghatékonyabb energiafelhasználású.

Mélyhűtő

A mélyhűtő esetében is azonos a működés, de mivel itt sokkal hidegebbre hűt a rendszer, nagyobb a költség is. Azonban, ha már elérte a kellő hűtési hőmérsékletet, akkor alapjáraton működik tovább. Ha spórolni szeretnél, pakold tele, vagy ha épp nincs mit betenned, akkor rakj bele vízzel teli műanyag palackokat vagy újságpapírt.

A lényeg, hogy a hűtő folyamatosan működjön alapjáraton. Ne pedig hullámokban, mert ezzel több ezer forintot szed ki a zsebedből.

Melegen semmit

A vasárnapi ebéd után a maradékot te is azonnal melegen a hűtőbe teszed? Ezzel óriási hibát követsz el, hiszen ilyenkor a hűtőd meleget kap, tehát olvadni kezd és jóval több energiát használ ahhoz, hogy ismét a kellő hőfokra hűtse magát. Ezzel a művelettel pedig szintén több ezer forintot ránt ki a zsebedből.

Rendszeresen olvaszd le

Ne csak akkor olvaszd le a hűtőt, amikor már hatalmas jégtömbök állnak benne. Hiszen az ilyen gép már hetek óta dupla járaton pörgeti a villanyórád, hiszen erőfeszítésébe kerül a hidegen tartás. Ha látod, hogy jegesedni kezd, akkor azonnal olvasszad le. Ezt akár havi rendszerességgel a jégtől függetlenül is megteheted.

 

Ne légy rest, ha elutazol, kapcsold ki a hűtőd, ne fogyasszon fölöslegesen.

Ne nyitogass

Nyáron, a hőségben sokszor jól is esik a hűtő elé állni, és elmélázni, mi legyen az esti vacsora? A hűtődnek ez maga a pokol, hiszen ismét olvadni kezd, majd pedig teljes erővel újra hűtésre kapcsol. Mielőtt benyúlsz, gondold át inkább mit szeretnél. Így a hűtőd is hálás lesz és a pénztárcád is.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.