Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2017.07.19.

Így szurkolj, hogy biztosan nyerjenek a magyar sportolók

Mekkora elõnyt jelent sportolóinknak, hogy Magyarország rendezi a 17. FINA Világbajnokságot? Több érmet remélhetünk itthon úszóinktól és vízilabdázóinktól? Érdemes kimenni buzdítani õket? Igen!

Az elmúlt évtizedek példái azt mutatják, hogy a hazai rendezvényeken rendre jobban teljesítenek vizes sportolóink. Úszásban a 2006-os Eb-n Cseh László verhetetlen volt, két aranyérmet szerzett. 2010-ben az előkelő hatodik helyen végeztünk az éremtáblázaton, hat aranyérmet szereztünk, többek között a 4x200-as női gyorsváltó is. Ez utóbbi csapat elsőségéhez kellett a hazai közönség is, mivel a margitszigeti több ezer magyar szurkoló kedvéért is állt össze a lehető legerősebb váltó. 2012-ben, a debreceni Eb-n pedig

Magyarország megnyerte az éremtáblázatot!

A 2006-os és 2010-es eseményen remekelt Barta Nóra műugró is, aki három méteren mindkétszer bronzérmet szerzett. Ebben a számban azóta sem volt ilyen jó eredményünk. A vízilabdázók a 21. században kétszer is hazai pályán bizonyíthattak. A 2001-es és 2014-es Eb-n mindkét együttesünk éremmel zárt, sőt, a lányok az előbbit meg is nyerték. A játékosok mindannyiszor kiemelték,

jó érzés telt ház előtt pólózni,

hiszen külföldön több esetben is kongó lelátók előtt játszottak. Nem beszélve arról, hogy idehaza gyakrabban találkozhattak szeretteikkel.

Makrai Gábor klinikai szakpszichológus szerint a szurkolás, az együttes drukkolás nemcsak a nézők, hanem a sportolók adrenalinszintjét is megdobja, így óriási hatással lehet a teljesítményre is.

"A verseny egy-egy kiélezettebb pillanatában átlendítheti őket a holtponton, élesítheti a fókuszukat, ezáltal megélhetik a számukra rettenetesen hatékony, úgynevezett jó stresszt. Két verseny között is fokozhatja a motivációjukat és növelheti az önbizalmukat. De figyelembe kell venni, hogy ahogy van rossz teljesítmény, úgy beszélhetünk nem megfelelő, negatív szurkolásról is. A túlzott kritika, a megjegyzések, a bekiabálások, valamint az agresszív szurkolói fellépés növelheti a gátló stressz jelenlétét a sportolókban"

– mondta a %RIPOST%-nak a szakpszichológus.

Hátrány is lehet a fokozott elvárás
Gyurta Dániel egykori edzője, a májusban elhunyt Széles Sándor korábban negatívumokról is beszélt a 2012-es, hazai rendezésű úszó Eb kapcsán. Szerinte 2012-ben, a londoni olimpián Gyurtát kivéve azért szerepeltek le úszóink, mert két hónappal a játékok előtt itthon kellett bizonyítaniuk. Májusban ugyanis Debrecenben rendezték az Eb-t, a szövetség elvárása pedig az volt, hogy a mieink a lehető legjobb eredményt érjék el. Két hónap alatt azonban lehetetlen volt kétszer is csúcsformába kerülni.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-