tóth gabi
A bõnyi rendõrgyilkossággal kapcsolatban eddig kevés dolog derült ki, de Gy. István ügyvédje most elmondta, hogy védence mit vallott.
Szerdán reggel nyomozók érkeztek a férfi családi házához, ahol a felesége is otthon volt.
Gy. István vallomása szerint kiment a nyomozókhoz, akik ott elmondták neki, hogy miért érkeztek, ekkor ő inkább visszafordult a házába. A rendőrök persze utána mentek, és közölték vele, hogy házkutatást fognak tartani.
A 76 éves férfi tudta, hogy találni fognak nála olyan fegyvert, amelyre nincs, de amúgy nem is lehet engedélye. Az egyik ilyen például a karabély volt, amellyel lelőtte Pálvölgyi Pétert.
Gy. István vallomásában azt mondta, hogy amikor először kiment a rendőrökhöz, nem volt nála fegyver. Bent akarta a rendőröket a karabéllyal visszatartani, késleltetni, hogy előállítsák. A sorozatlövő az intézkedés közben sült el – állítása szerint nem szándékosan, és azonnal kilőtt öt golyót.
Azt még nem lehet tudni, hogy az idős férfit ki lőtte meg, de valószínűleg nem a hősi halált halt rendőr. A férfi ügyvédje a Kisalföldnek elmondta, hogy szakértői vizsgálat deríti ki: ki lőtt először.
Gy. István idős felesége is végignézte az eseményeket, kórházba is került szívinfarktussal. A gyanúsított egészen csütörtök kora délutánig nem tudott erről.
Rákérdezett ugyan a felesége állapotára, de választ nem kapott. A lap információi szerint Tökölön közölték vele a hírt, pszichológus is jelen volt ekkor. A családjával sem találkozhatott egyelőre, és továbbra is a tököli rabkórházban ápolják.
Miután a férfi lelőtte a rendőrt, vérző testtel visszavonult az egyik szobába. Állítása szerint nem üvöltözött olyanokat, hogy aki be mer lépni a házba, azt kivégzi. Elmondta, hogy felhívta őt a már úton lévő TEK-vezető, és tárgyalni kezdtek.
A terrorelhárítók számára az elsődleges cél az lehetett, hogy az akkor már sérült férfival kivetessék a tárat a fegyverből, és ezt ő úgy tegye, hogy a vonal túloldalán is hallják a kattanást. Miután ezt megtette, megrohamozták a házat, kihozták a halott rendőrt, az idős férfit pedig lefogták.
Dr. Léhner György kérte, hogy védencét a Kisalföld szó szerint idézze:
a terrorelhárítók a történtek ellenére is kifejezetten emberségesen bántak vele.