tóth gabi
A Pokémon Go játékosok szombaton a Városligetben vadászhattak a kis szörnyecskékre, a PokeWalk, azaz "Pokéséta" elnevezésû rendezvényen. A Ripost is elment, hogy megnézze, milyen is egy nagyszabású pokémonvadászat.
A szokásosnál több Pokémon volt szombaton a Városligetben, és ritkább fajtákból is tengernyit lehetett találni. Ugyan délben még úgy tűnt, hogy a tomboló vihar megakadályozza a játékot, délután négykor azonban már pokoli hőségben vadászhattak a leendő Pokémesterek.
Mivel a játékhoz a telefon a GPS-t, a kamerát, és a mobilnetet is használja, nagyon gyorsan lemeríti az akkumulátort. Aki tehát Powerbank nélkül érkezett, nem sokáig lehetett része a fura bulinak, de egy-két óra alatt is töméntelen mennyiségű állatot lehetett befogni.
A helyszínre kilátogatók között voltak olyanok, akik sokat, és olyanok is, akik kevesebbet játszottak. A Pokémon-vadászok vagy fel-alá járkáltak, és olyanokat kiabáltak, hogy:
Ott van egy nyolcvanas Staryu!
– a Staryu egy Pokémon fajta, a nyolcvan pedig a fejlettségi szintjét jelenti – vagy egy-egy Pokéstop mellé ülve próbálták elkapni a szörnyecskéket.
Szombaton kevesebb volt az olyan ember a Városligetben, aki nem a telefonját nézte és nyomkodta, de azért olyan is akadt, aki nem tudta, mi ez a csődület. Egy gyerek az apukáját kérdezte a játékról, mert nem tudta, mi lehet az. Az apa pedig a lehető legegyszerűbb módon foglalta össze a lényeget:
Minél többet kell begyűjteni, és harcolni.
Erre – vagyis az össznépi harcra a Gym-ben –, este hétkor került sor a Hősök terén.
A Pokémon Go alig néhány hete jelent meg, de szinte azonnal elképesztő népszerűségre tett szert világszerte. A játék miatt többen kerültek már veszélybe, mert annyira belemélyültek a vadászatba. Volt aki szikláról zuhant le, de egy lány holttestet is talált már véletlenül. Egyesek a munkájukat hagyták ott azért, hogy Pokémonokra vadásszanak, míg mások tényleg begyűjtötték mindet.
A Pokémont 1996-ban Satoshi Tajiri ötlete alapján készítették el eredetileg, a Game Boy kézi játékkonzolra tervezve. Az iOS és Android operációs rendszerre írt appal a valóságba tehát az utcasarkon vagy a parkokban elénk ugró szörnyecskéket lehet becserkészni, és küzdeni ellenük.